Християнські новини

У Рівному відбулася конференція про пасторське служіння в умовах війни

30 квітня у Рівному в приміщенні церкви «Відродження» відбулася конференція про пасторське служіння під час війни. Для розв’язання гострих питань зібралося понад 100 душпастирів Рівненщини.

Джерело: baptyst

На конференції було розглянуто ряд питань: «Як пасторові за час війни не перетворитися на соціального працівника?», «Чи може християнин служити у війську?», «Чи може церква жертвувати кошти на війну?» тощо.

Головним спікером заходу був голова Всеукраїнського об’єднання церков ЄХБ Валерій Антонюк. Він висвітлив тему пресвітерського служіння та його обов’язків у воєнний час.

Говорилося, що пастор у воєнний час повинен бути «пластичним» у розумінні та прийнятті рішень, він має швидко й блискавично реагувати на ситуацію та мати м’яке серце й тверді переконання, орієнтовані на правильну мету.

«Війна – це не Божий задум, а Боже допущення в житті церкви й країни. Кожен служитель – пресвітер, диякон, місіонер — є пророком і будь-яке служіння, яке маємо, слід звершувати у дусі пророцтва. Це означає, що служителі передбачають події та розшифровують їх на підставі Святого Писання та передають волю Божу для людей, які переживають те чи інше», – зауважив Валерій Антонюк.

Антонюк також наголосив, що Пастор церкви має вчасно реагувати на виклики війни та готувати Божий народ до таких подій. В результаті люди будуть підготовлені до нових викликів. Пастор не може бути невігласом, навпаки, він повинен розуміти час, оцінювати небезпеки, виклики та перспективи, бути «тверезим у вірі» у часи протистояння.

«Вплив церкви на суспільні процеси у воєнні часи є визначальним. Ми як служителі й церква маємо впливати на свою громаду. Служителі церкви впливають на політичні й суспільні процеси в країні та розуміють ці процеси краще від політиків і людей, які при владі», – каже пастор.

Читайте також: 

Баптисти на Тернопільщині відсвяткували 90-річчя церкви, а у Запоріжжі обрали нове керівництво

Також під час конференції відбулася панельна дискусія за участю пастора рівненської церкви «Благодать» Андрія Корнійчука, капелана Ірпінської Біблійної церкви Анатолія Кушнірчука та пастора Ірпінської Біблійної церкви Станіслава Грунтковського.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button