Новини археології

Археологи в Ізраїлі розкопали скарб рідкісних срібних монет

Археологи з Ізраїльського управління антикваріату розкопали скарб срібних монет часів Хасмонеїв в Ізраїлі.

Дослідники розкопували сільськогосподарський маєток, де виявили скельну щілину, що містить приховану скарбницю, що складається з шекелевих та напівшекелевих срібних монет (тетрадрахми та дидрахми).

Джерело: heritagedaily.com

На монетах, карбованих у Стародавньому Тирі на території сучасного Лівану, зображено царя Антіоха VII, відомого також як Антіох Благочестивий, який правив елліністичною імперією Селевкидів. Або вони могли зобразити його брата Деметрія II.

Авраам Тендлер з Ізраїльського управління старожитностей заявив, що монети є переконливим доказом того, що власники заощаджували дохід протягом кількох місяців. Вони покинули будинок з невідомої причини, з надією повернутися і забрати монети, але, на жаль, так цього і не зробили. Цікаво, що скарб, зрештою, прочекав їх понад 2000 років.

Команда також виявила багато бронзових монет, на яких були викарбовані хасмонейські правителі з іменами Іван, Юда, Йонатан та Матіас − і їхній титул первосвященника та голови єврейської громади.

Монети з печатною датою повстання та гасло «Свобода Сіону» свідчить про те, що мешканці маєтку були прихильниками і, можливо, учасниками першого єврейського повстання проти римлян у 66 р. н. е..

Читайте також:

В Ізраїлі археологи знайшли остракон з давнім написом. Артефакт допомагає вивчити історію давньоєврейського алфавіту
В Ізраїлі у стародавньому ханаанському місті Тель-Лахіші археологи знайшли глиняний остракон з найдавнішим у регіоні алфавітним текстом. Завдяки тексту можна проаналізувати, як система…

 

Під час розкопок Авраам Тендлер побачив укріплені периметри будівлі великим камінням та виявив сховані печери, висічені в скелі під підлогою. Ці комплекси були з’єднані між собою кількома тунелями, цистернами для води, ямами для зберігання та прихованими кімнатами.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button