Світ

Атеїсти вимагають від членів Конгресу припинити брати участь у національному молитовному сніданку

Атеїстичні активісти закликають членів Конгресу припинити брати участь у Національному молитовному сніданку. Молитовний сніданок − це багаторічна традиція, у ній беруть участь президент та інші високопосадовці від обох партій.

Джерело: faithwire

Фонд «Свобода від релігії», група атеїстичних активістів, що базується в Медісоні, штат Вісконсин, звернулася до кожного члена Конгресу, який спонсорував захід 2021 року, і закликала їх відмовитися від планів щодо майбутніх заходів.

«Чи ми все ще робимо це у 2021 році? Рік за роком, скандал за скандалом, і досі на жодну молитву не було дано відповіді», − йдеться у заяві співголови FFRF Енні Лорі Гейлор. Далі Гейлор сказала, що відокремлення церкви від держави не поважатиметься, якщо учасники політику і віру об’єднують.

Тема листів, надісланих членам Конгресу, така: «Будь ласка, припиніть спонсорувати та відвідувати Національний молитовний сніданок».

Сніданок, який проводиться в перший четвер лютого кожного року, − це час, коли президент ділиться своєю вірою. А для членів Конгресу — продемонструвати згоду двох партій з питань духовного значення. Зважаючи на змішання політики та релігії, ця подія вже давно викликає гнів атеїстичних активістів, які хочуть бачити набагато менше таких випадків. Остання заява FFRF пояснює сумніви організації.

«Члени Конгресу, які спонсорують або відвідують захід, на жаль і, можливо, ненавмисно, надсилають чіткий сигнал про те, що їхній офіс схвалює релігійне послання заходу, порушуючи положення Першої поправки», − йдеться у листі.

FFRF також підкреслила «скандали», які нетеїсти вважають настільки вагомими, що вони мають завадити членам Конгресу брати участь.

«Російські шпигуни, християнські націоналісти та теократи, фанатизм проти ЛГБТК, торгівля впливом та тіньова релігійна група, відома як “Сім’я”. Національний молитовний сніданок містить усе це», − сказав директор FFRF зі стратегічної відповіді Ендрю Зайдель. Коли Зайдель казав про те, що «російські шпигуни» є частиною рівняння, він посилався на присутність агента Марії Бутіної на Національному молитовному сніданку у 2016 та 2017 роках та твердження про те, що інші росіяни на заході були для того, щоб створити зворотній зв’язок з Росією і США.

Читайте також:

Кравчук зустрівся з радником Рейгана на молитовному сніданку

Слід зазначити, що Національний молитовний сніданок зазвичай приймає понад 3000 гостей з усього світу, які запрошуються через різні організації.

Національний молитовний сніданок походить від 1953 року, коли традиція була запущена тодішнім президентом Дуайтом Ейзенхауером. Він розширювався протягом багатьох років і залишається одним із найпопулярніших щорічних заходів у Вашингтоні.

Це не вперше, коли FFRF висловлюється проти участі державних посадових осіб у Національному молитовному сніданку, оскільки організація опублікувала заяву в лютому, яка засуджує участь президента Джо Байдена і стверджує, що він мав «пропустити» цей захід.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button