СвітХристиянські новини

Покоління Z має більший інтерес до духовності та стосунків, ніж до релігії – дослідження

Згідно з дослідженням, проведеним Науководослідним інститутом Springtide, покоління Z має більший інтерес до духовності та стосунків, ніж до релігії. Повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на christiantoday.com.

Звіт «Про стан релігії та молоді за 2020 рік», проведений Науково-дослідним інститутом Springtide, базується на понад 10 000 опитувань серед людей у ​​віці від 13 до 25 років.

Ці висновки відповідають тенденціям минулого десятиліття, причому 40% заявили, що вони не дотримуються релігійної приналежності, проте більшість із них (60%) все ще називають себе «духовними».

Кожен п’ятий (19%) сказав, що відвідував релігійні зібрання принаймні раз на місяць, але лише приблизно кожен десятий (12%) сказав, що це було заради вивчення Святого Письма.

Також самотність була широко розповсюджена серед покоління Z, де більш ніж половина (60%) заявила, що почувається «дуже ізольованими», а понад дві третини (69%) повідомляли про три або менше значущих взаємодій на день.

Дослідження також виявило зв’язок між значущими взаємодіями, дорослим наставником та відчуттям сенсу життя.

Схожі статті

П’ята частина (21%) молодих людей, які сказали, що не мали значущі взаємодії щодня, сказала, що ніколи не відчуває, що їхнє життя має сенс.

Це відчуття безцільності суттєво впало лише до 4% серед тих, хто сказав, що має лише одну значущу взаємодію на день.

Ті респонденти, які мають дорослого наставника заявили, що їхнє життя має сенс і мету. Зокрема, про це заявили: понад дві третини (69%), якщо мають одного дорослого наставника; до 85% ті, хто сказав, що у них є два-чотири дорослих наставника; 91%, якщо вони мали п’ятьох або більше дорослих наставників.

Висновки також свідчать про те, що молоді люди краще реагують на владу, якщо вони відчувають турботу.

Понад три чверті (79%) сказали, що вони «частіше слухають дорослих у своєму житті, якщо знають, що вони піклуються про нього», тоді як 87% заявили, що довіряють дорослим, якщо вони витрачають час на налагодження стосунків з ними.

Читайте також:

Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор Springtide Джош Пакард заявив, що результати показали, що стосунки були «важливішими, ніж прапорці».

«Внутрішнє та зовнішнє життя покоління Z складне, а світ, в якому вони живуть, теж складний», – сказав він. – Постійно змінюється те, як молоді люди формують зв’язки, надають сенс і втілюють в життя свої цінності. Це, без сумніву, найрізноманітніше покоління, яке коли-небудь існувало».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button