Новини суспільстваХристиянські новини

21 % українців вважають релігію переможницею у конфлікті з наукою: опитування

Опитування громадськості показало, що 21 % українців вважають релігію переможницею у конфлікті з наукою. За статистикою 61 % дорослих українців вірять у Бога, а 13 % вважають, що він не існує.

Джерело: ms.detector.media

21 % дорослого населення в Україні (18 років і старше) вважає, що релігія завжди суперечить науці, а 78,8 % людей не згодні з цим.

Результати Центру соціальних досліджень Національної суспільної телерадіомовної корпорації підтверджують, що 31 % віруючих та 6 % невіруючих підтримують твердження: «Коли наука та релігія конфліктують, релігія завжди права». 69 % віруючих та 94 % невіруючих виступають проти цього.

Загалом 61 % дорослих українців вірять у Бога, 20 % − у дух чи силу, 5 % − у карму, 1 % − у перевтілення, 13 % − у відсутність Бога, духу чи життєвих сил.

Водночас 30 % молодих людей (до 29 років) вважають неможливим стати науковцем з вірою в Бога одночасно.

Вікова група людей, що вважають неможливим бути одночасно віруючим і вченим від 18-29 і складає 30 %, від 30 до 44 складає 23 %, від 45-64 років складає 12 %, людей, старше 65 років − лише 5 %.

Релігійні та наукові питання є частиною ширшого вивчення екологічних проблем. Опитування проводилося Центром соціальних досліджень з 13 по 22 вересня 2021 року за методом CATI (телефонне інтерв’ю за допомогою комп’ютера). Вибірка є репрезентативною за регіонами та чотирма віковими групами (18-29 років; 30-44 роки; 45-64 роки; 65 років і старше).

Всього під час дослідження було проведено 630 інтерв’ю.

Читайте також:

Центр соціальних досліджень − це галузь громадськості, яка проводить кількісні та якісні дослідження для вивчення думок українського народу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Гадаю, це ті 21% абітурієнтів, що не склали ЗНО. =) Пам’ятайте, доки ви молитеся, поруч є атеїзм, що будує атомні центрифуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button