РелігіяХристиянські новини

Збільшується кількість українців, які не пов’язують моральні цінності з вірою в Бога

Авторитетний дослідницький центр П’ю (англ. Pew Research Center), що знаходиться у Вашингтоні (США), провів глобальне дослідження про те, як в різних країнах світу вважають за необхідне вірити в Бога, щоб бути моральним і сповідувати хороші цінності. Серед досліджених країн була і Україна, повідомляє religion.in.ua з посиланням на MisanthropicChurch.
Дослідницький центр Pew поставив відповідні запитання 38 426 людям у 34 країнах у 2019 році. Висновки вийшли наступні. У розвинених країнах люди менше переконані, що для моралі й цінностей необхідна віра в Бога. І, навпаки, в країнах, що розвиваються цей відсоток набагато більше. Найнижчий відсоток тих, що стверджують, що віра необхідна, у Швеції, де таких всього 9%, і 90% незгодних. В Україні “за” віру – 50%, незгодних – 44%. У Росії – 37% говорять про важливість віри і 56% не згодні. 

Автори порівняли дані з результатами 2002 року і отримали наступні результати за найбільшим приростом/падінням кількості тих, хто згоден з твердженням, що для моральності в суспільстві важлива віра в Бога:

  • Болгарія: було – 33%, стало – 50%
  • Росія: 26% і 37%
  • Японія: 29% і 39%
  • Мексика: 61% і 55%
  • Туреччина: 84% і 75%
  • Україна: 61% і 50%
  • США: 58% і 44%
  • Південна Корея: 56% і 45%

Виявилося, що і Росія, і Україна зазнали еволюцію думок з цього питання, але в протилежних напрямках. З 2002 року Росія зазнає зростання на 11 відсоткових пунктів у частці респондентів, які вважають, що віра в Бога необхідна, щоб мати хороші (правильні моральні) цінності, тоді як в Україні спостерігається падіння на 11 пунктів.
Відсоток підтримки цього твердження залежить від ВВП (Валовий внутрішній продукт): чим в країні вище ВВП, тим менше прихильників цієї ідеї. І від доходу: люди з низькими доходами більш схильні до цієї позиції; з високими – менш.
Так само взаємопов’язані між собою рівень освіти і розбіжності в думках, що мораль та цінності залежать від віри в Бога: серед людей з меншим рівнем освіти прихильників більше, і навпаки.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button