Новини суспільства

Понад 17 мільйонів українців потребують гуманітарної допомоги – звіт ООН

За даними звіту Управління ООН з координації гуманітарних питань, щонайменше 17,6 мільйона українців потребують багатосекторальної гуманітарної допомоги внаслідок повномасштабної російсько-української війни.

Джерело: ukrainian.voanews.com

Як повідомили автори звіту, огляд був здійснений на основі оцінок і аналізу, проведених до жовтня 2022 року. Але вони планують оновити його у 2023 році.

«Наслідки повномасштабної війни, низькі температури взимку в поєднанні з енергетичною кризою з жовтня загострюють наявні потреби та, ймовірно, призведуть до нових міжсекторальних гуманітарних потреб», –  наголошують в ООН.

Тому щонайменше 17,6 мільйона українців потребують гуманітарної допомоги. Серед них 5% – жінки, 23% – діти, 15% осіб мають особливі потреби.

З цих 17,6 мільйона людей 6,3 мільйона є внутрішньо переміщені особи (ВПО), 4,4 мільйона повернулись в Україну та 6,9 мільйона українців, які упродовж всієї війни залишалися вдома. Водночас 27% осіб мають «катастрофічні» потреби, наголосили автори звіту.

Аналітики зауважили, що найбільш гострі потреби відчувають люди, які перебувають під тимчасово окупованою Росією територією та місцях, які постраждали від активних бойових дій.

Водночас в окупованих територіях гуманітарний доступ вкрай обмежений або неможливий. Це перешкоджає комплексній оцінці, впливаючи на глибину аналізу гуманітарних потреб, зазначили в Управлінні ООН з координації гуманітарних питань.

«Мільйони українців пережили понад десять місяців інтенсивних бойових дій, а ті, хто живе в Луганській і Донецькій областях, уже вісім років переживають конфлікт без належного доступу до їжі, води, охорони здоров’я та психічного здоров’я, освіти, захисту та інших основних послуг. Масове руйнування інфраструктури призвело до знищення основних послуг і залишило людей без домівок і засобів до існування. Багато з них живуть у зруйнованих будинках або в приміщеннях, які не пристосовані для захисту на зимовий період», – написали автори звіту.

ВПО та тих, хто перебуває у центрах компактного проживання, визнано найбільш уразливими. У звіті йдеться, що багато з центрів не обладнані належно, щоб задовольнити потреби в довгостроковому розміщенні, і терміново потребують опалення та палива, будівельних ремонтів, ванних кімнат та іншої міжгалузевої допомоги.

До того ж у 70% центрів немає вільних кімнат, або в них заселені більш ніж одна сім’я. Також не можуть бути замкнені душові кабіни та вони не мають достатнього освітлення, через що збільшується ризик насильства та сексуальної експлуатації, підкреслили у звіті Офісу ООН.

За даними аналітиків, у 2021 році таких центрів в Україні було 160, однак зараз – до 7200. Центри готові прийняти приблизно 500 тис. людей. Також відомо, що 61% жителів центрів складають жінки, 25% – діти та молодь, з яких 7% – діти до п’яти років.

Крім того, понад 7,7 млн громадян України стали зареєстрованими біженцями в Європі.

Читайте також:

Детальніше можна прочитати на сайті ukrainian.voanews.com.

Нагадаємо, що за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, з початку повномасштабного вторгнення російські окупанти пошкодили в Україні понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button