Медіа новини

У Києві відбулася церемонія вручення премій Novomedia Awards

У Києві відбулася церемонія вручення премій Novomedia Awards для журналістів та редакторів в комплексі Inveria 12 листопада на якій вісім лауреатів отримали свої заслужені нагороди за компетентне висвітлення християнських та сімейних цінностей.

Джерело: novomedia

Підтримати переможців приїжджали цілими редакціями. Цьогорічна церемонія була за попередньою реєстрацією та пройшла у форматі банкету з частуванням та розвагами. Атмосферу вечора створили акробатичні виступи жіночого дуету та чоловічий тенор. За традицією церемонія вручення премій Novomedia Awards стала завершальним акордом дводенного форуму Novomedia.

Щороку Асоціація «Новомедіа» проводить моніторинг ЗМІ на предмет компетентного висвітлення вічних цінностей: питань віри, релігії, сімейних тем. Цьогоріч моніторингова комісія відзначила вісім найкращих робіт, які були представлені на церемонії нагородження Novomedia Awards. Переможці отримали статуетку, диплом та подарунок від організаторів. Нагороди вручали відомі журналісти, науковці, священнослужителі та громадські діячі.

Першого лауреата церемонії нагородив президент Асоціації журналістів «Новомедіа» – Руслан Кухарчук. Він вручив 4 каналу та Юлії Ковтун (псевдонім – Знимка) статуетку за створення телевізійного сюжету «Воїни духу: військові капелани – наставники українських захисників». За актуалізацію та висвітлення місії християнського духовенства на фронті.

Ліга.net та Валерій Кондратов нагороджені за підготовку та публікацію матеріалу «Сповідь Епіфанія. Справжня історія становлення ПЦУ». За піднесення ролі Церкви в історії країни та життя народу. За всебічне розкриття постаті митрополита Київського і всієї України. З привітанням до Валерії звернувся директор Одеської студії Радіо М – Віталій Царюк.

За звання промоутера вічних цінностей змагалася і редакція з Дубного (Рівненська область). Адже в номінації за системне висвітлення тем і подій, у яких підносяться християнські та сімейні цінності, відзначена редакція АІ «Теза». За виховання моральних настанов у своєму ефірі. Нагороду вручила кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держави й права ім. В.М. Корецького НАНУ, Олена Львова.

Ще одним номінантом став Владислав Головін – творець журналістського проєкту Father s Club. Свою нагороду отримав за піднесення цінності сім’ї та ролі батька в житті дитини. За мотивацію батькам бути взірцями для своїх дітей, у своєму виступі Владислав зазначив, що його мотивує професійно допомагати чоловікам бути хорошими батьками. Зокрема, одного разу він почув слова: «Я не можу молитися Богу, як до свого батька, бо краще б я не знав такого батька!». Нагороду вручила Ольга Дацька, координатор церемонії нагородження Novomedia Awards.

Також масштабний проєкт DetectorUA та Сакена Аймурзаєва. Сакен отримав нагороду за створення відеопроєкту DetectorUA, місія якого – новий і сучасний погляд на релігію. За виховання поваги до християнської віри та розкриття постатей духовних діячів України.

За створення фільму «Таємниці великих українців: Андрей Шептицький»; за висвітлення християнської ролі Митрополита у формуванні української ідентичності та державності нагороджено 1+1 та проєкт «Україна. Повернення своєї історії». Команду представляв головний редактор проєкту і сценарист Руслан Шаріпов. Перш за все, він сказав, що за цим фільмом стоїть робота великої команди та багатьох людей. Він додав: «Для мене було великим відкриттям, що в історії церкви є такі постаті, як Андрей Шептицький, митрополит Іларіон, Іван Огієнко. Мені соромно, що я дізнався про них лише два роки тому, коли ми почали цей проєкт. Дякуємо організаторам, що ви привертаєте увагу до таких тем. І мені дуже шкода, що у 20 столітті в українську державу проникли антирелігійні ідеї. Погано, що в університетах не вивчають історію церкви. Сподіваюся, що увага до історії Церкви та подібних церемоній допоможе нам відкрити великий культурний пласт, який там лежить. І ми ще багато чого відкриватимемо. З вітальним словом до нього звернувся католицький священник і доктор біблійної теології Роман Лаба, який вручив нагороду.

Телеканал Odesa. LIVЕ. отримав нагороду за плекання природних сімейних цінностей та підтримку інституту сім’ї, материнства, батьківства та дитинства. Зокрема, йдеться про створення та вихід програми «День сім’ї: роль сім’ї в сучасному світі». Нагороду отримала ведуча програми Катерина Банкова. Також Катерину підтримала керівниця інформаційного мовлення телеканалу ODESA.LIVE – Ольга Баклаженко. Нагороду вручила Наталія Простун, сімейний психолог/психотерапевт; засновник дитячого психологічного клубу «Я та інші».

Восьмим лауреатом став 12 канал та журналістка і телеведуча Марія Вавринюк. ЗМІ отримали заслужену нагороду за систематичне висвітлення християнських цінностей та виховання поваги до Святого Письма в циклі передач «Духовна абетка». За розвиток діалогу між духовенством різних конфесій та громадою, створення серії інтерв’ю з духовними лідерами міста. Марія розповіла, що ця програма «Духовна абетка» є найпопулярнішою серед інших програм каналу. І навіть в онлайн-форматі глядачі пишуть свої запитання священникам, телефонують у студію та прагнуть діалогу з духовенством. Запитань і дзвінків так багато, що програми часто не встигають охопити всі питання протягом години ефірного часу. Руслан Кухарчук вручав нагороди Марії та 12 каналу. До речі, рік тому нагороду за трансляцію недільних богослужінь отримав телеканал UA: Перший. Також представники редакції відзначили, що це найрейтинговіші програми серед інших. І, відповідно, суспільний попит і потреба в таких програмах очевидні.

Читайте також: 

Творчу атмосферу вечора забезпечила Київська міська академія естрадного та циркового мистецтва. Дует дівчат виконав складні акробатичні трюки, які викликали захоплення у глядачів. Музика вечора була від В’ячеслав Пронькіна. А ведучим став Святослав Тромса. Режисером та адміністратором шоу-програми були Вікторія Дубова та Олеся Єфанова.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button