Медіа новиниХристиянські новини

Розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі: телеканал «Наш» отримав два попередження та штраф

28 квітня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення оголосила про два попередження Компанії ТОВ «Наш 365» (логотип «Наш») за результатами двох перевірок. Також Нацрада прийняла рішення оштрафувати телеканал «Наш» за розпалювання національної, расової та релігійної ворожнечі.

Джерело: risu.ua з посиланням на detector.media

Що сталося?

Служба безпеки України та громадяни відправили листа Нацраді щодо показу програми «П’ятниця. Вечір», у якій взяв участь в онлайн-форматі представник так званої «ЛНР» Родіон Мірошник. Як повідомив член Нацради Максим Онопрієнко, Родіон загострював увагу на війні у Луганській та Донецькій областях, висловлював необ’єктивну інформацію з питань територіальної цілісності та недоторканності.

Стало відомо, що Мірошник під час свого виступу висловив протиправні твердження стосовно територіальної цілісності й недоторканості державного кордону України, її конституційного ладу («Донбасс не находится в составе Украины»; «На Донбасс не распространяется украинское право и на Донбасс не распространяется украинская власть, украинская Конституция» тощо), розпалював ворожнечу, казав про те, що Росія не є учасником конфлікту.

В рішенні регулятора йдеться, що «багаторазове, нав’язливе використання в ефірі Р. Мірошником термінів «ДНР/ЛНР» без відповідної реакції на це ведучих передачі з наголошенням на їх терористичній природі можна розцінювати як пропаганду або виправдання тероризму та є провокаційним».

Однак директорка компанії Олена Рудік стала на захист каналу й наголосила, що «Наш» не порушив ні українського, ні міжнародного законодавства. Зазначила, що до списку осіб, які становлять загрозу національній безпеці не внесений Родіон Мірошник.

Також вона підкреслила, що ведучі неодноразово намагались зупинити гостей і наголошували, що їх позиція не збігається з редакційною. За словами Олени, редакція не згідна із позицією Мірошника.

Також вона заявила, що якщо подивитись увесь ефір до кінця, та не витягати з контексту окремі речення, то порушень не було.

Голова Нацради Ольга Герасим’юк звернула увагу, що ці речі канал міг виправити під час повтору програми.

Попередження та штраф

Нацрада визнала порушення та оголосила попередження.

Також було прийняте рішення на мовника накласти штраф – 25% суми ліцензійного збору, що становить 114 067,50 грн. Причина була висловлена наступним чином: через наявність закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

А ще такий самий штраф Нацрада наклала на канал «Наш» через ролик «Наша (не)залежність? Наш покаже», бо у цьому ролику переважають сцени насилля, демонстрація зброї, що стріляє, сутички протестувальників із поліцією, демонстрації під різними гаслами.

Проте Олена Рудік наголосила, що висновки Нацради – це перебільшення, а у ролику використані лише документальні кадри без закликів до ворожнечі і пропаганди.

Читайте також:

Також Нацрада винесла мовнику ще одне попередження через інтерактивне голосування із пропозицією українським глядачам відповісти на запитання, чи «Володимир Путін заслуговує на Нобелівську премію миру?». Однак згідно з перевіркою регулятором, було виявлено, що результати опитування можуть ввести в оману глядачів щодо значної підтримки населенням України політики російського президента.

Нагадаємо, що 2 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким телеканали Newsone, «112 Україна» та ZIK разом з власником Тарасом Козаком потрапили під санкції на 5 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!