Релігія

Міжконфесійна молитва за Україну: віруючі різних церков об’єдналися у Києві

В останній день березня у Києві відбулася Міжконфесійна молитва за Україну. У церкві «Скинія Живого Бога» зібралися християни різних конфесій, серед них єпископи, пастори, військові капелани та керівники міжцерковних служінь.

Джерело: Христини для України

На спільній молитві були присутні: протестанти різних деномінацій − п’ятидесятники, баптисти, члени харизматичних церков, месіанські євреї, римо-католики, греко-католики, православні.  Захід був організований міжконфесійною ініціативою «Християни для України».

Завдяки прямій трансляції, українці з різних країн разом славили Христа, дякували Йому за свободу і незалежність, яка збережена попри агресію росії та прогнози західних політиків; виразили вдячність Богу за прояв міжнародної солідарності та надання різноманітної допомоги Україні людьми доброї волі у всьому світі. Всі в єдності просили у Бога перемоги у війні, захисту наших воїнів, звільнення всіх окупованих територій та відновлення справедливості. Молилися про мудрість командування різних рівнів для ефективного ведення бойових дій, сили та мужність воїнів для подолання тяганини війни, а також за єдність для Церкви, яка має знати та виконувати волю Бога для України у цей історичний час боротьби за свободу.

Пастор з Маріуполя Анатолій Волошин, який захищав Маріуполь в Азовсталі, попав в полон на майже 9 місяців. Він розповів як щоденні молитви спасали життя йому та сотням полонених українців.

Міжконфесійна молитва за Україну: віруючі різних церков об'єдналися у Києві
Пастор з Маріуполя Анатолій Волошин, який захищав Маріуполь в Азовсталі, попав в полон на майже 9 місяців. Геннадій Мохненко – пастор, військовий капелан, координатор “Капеланського батальйону”

«Ти – Бог перемоги! Зараз ми освоюємо нові види зброї, але від Тебе чекаємо на нашу перемогу. Не як нагороду за праведність, а як прояв Твого милосердя та благодаті», − молився військовий капелан Анатолій Кушнірчук.

Міжконфесійна молитва за Україну: віруючі різних церков об'єдналися у Києві
А. Кушнірчук – військовий капелан

«Нехай Твоє ім’я буде відоме в Україні кожному, – просив єпископ Дніпропетровського обласного об’єднання УЦХВЄ М. М. Мокієнко. Для цього дай Твоїй Церкві діяти в єдності та відповідно до часу, в який живемо!».

Міжконфесійна молитва за Україну: віруючі різних церков об'єдналися у Києві
М.М. Мокієнко – єпископ Дніпропетровського обласного об’єднання УЦХВЄ

«Ти підтримуєш дух нашого народу, – звернувся у молитві до Бога пастор, керівник «Капелланського батальйону» Г. Мохненко. Дай сили, щоб зробити нашу справу до кінця, щоб справедливість і світло перемогли».

«Коли ми дійсно переживаємо досвід Бога в молитві, ми знаємо, що і як робити в соціальній та в інших сферах, з молитви все повинно початись», − сказав єпископ Чикагської єпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук.

Координатор Християнської Служби Порятунку А. Оленчик молився про те, щоб Українська Церква була Церквою впливу, а не Церквою ізоляції:

«Ми маємо служити там, де біль, сльози та кров. Але наша війна продовжуватиметься і після останнього пострілу. Щоб здійснилися мрії тих українців, хто пов’язує свої долі з Україною, мрії про країну, що процвітає, ми повинні перемогти не лише військову агресію «русского миру», а й агресію інших хибних ідеологій. Вчи нас бути Твоєю армією».

Міжконфесійна молитва за Україну: віруючі різних церков об'єдналися у Києві
Андрій Оленчик – координатор Християнської Служби Порятунку

«Прослався в Україні, хай Твоя воля тут здійсниться!» – просив пастор євангельської пресвітеріанської церкви США Брюс Андерсон.

Читайте також:

Організатори планують продовжувати подібні молитви щомісяця, а також розробити ряд інструментів, які спроможні поширити молитовний рух серед українців, навіть серед невоцерковлених людей. В кінці молитовного служіння спільноті була представлена збірка «Молитви за Україну та слова надії» як ефективний інструмент молитви та євангелізації.

Форма для замовлення молитовника тут: https://forms.gle/tUgscdj3dUpyXPUB8

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button