Україна

Луцька міська рада виступає проти законопроєкту про реєстровані партнерства

Луцька міська рада закликала парламент не допустити реалізації законопроєкту №9103, який передбачає запровадження в Україні інституту реєстрованого партнерства.

Джерело: hromadske

Про це на своєму сайті поділилися депутати, які висловили побоювання, що таке партнерство може призвести до розмивання національних цінностей. На сесії 31 березня луцькі обранці підтримали петицію, у якій критикують запропонований законопроєкт.

На думку депутатів Луцької міської ради, війна мала стати об’єднавчою силою, яка спрямувала б увагу українського суспільства на перемогу та створення законів, спрямованих на зміцнення як фронту, так і тилу. Однак вони стверджують, що замість таких тенденцій українське суспільство є свідком поширення практик, які його ідеологічно демонтують і морально розбещують.

Посадовці також стверджують, що впровадження «партнерства» – лише крок до визнання одностатевих шлюбів. Вони додали, що запропонований законопроєкт суперечить чинному Сімейному кодексу, а його ухвалення призведе до нав’язування гендерної ідеології та поставить під загрозу демографічну політику.

«Зупинити цей закон — це припинити вкрай агресивну риторику і поведінку ЛГБТ-спільнот, що брутально посягають на гармонійні взаємини межи двома статями в українському суспільстві, морально ослаблюючи українську націю», — зазначили депутати.

Крім того, вони розкритикували МОН за проведення «антидискримінаційної експертизи шкільних підручників». За їхніми словами, міністерство підтримує гендерну ідеологію в освіті, яка підриває здоровий психосексуальний розвиток дітей і просуває концепції ЛГБТ-руху в українських навчальних закладах.

«Захист і збереження традиційних сімей — це неодмінна умова сильної нації, запорука продовження нас, продовження України. Саме це закріплено у нашому основному законі (ст. 51) та Сімейному кодексі (ст. 21), де шлюб визначається як союз жінки та чоловіка», — наголошується у зверненні.

Міста, в яких виступають проти «реєстрованих партнерств»

Запропонований законопроєкт зустрів осуд у Львівській обласній раді, де депутати об’єдналися у групу «За християнські цінності» і вирішили подати до Верховної Ради петицію про утримання від ухвалення законопроєкту.

Крім того, проти законопроєкту висловилися депутати міськради Ковеля на Волині.

Категорична позиція церков щодо запропонованого законопроєкту

28 березня Священний Синод Православної Церкви України оприлюднив заяву, в якій засудив законопроєкт про створення в Україні інституту реєстрованого партнерства, визнавши його «категорично неприйнятним».

На думку Синоду, законопроєкт суперечить встановленому Богом природному закону, нехтує конституційним визначенням шлюбу як союзу одного чоловіка та однієї жінки, ставить під загрозу суспільну мораль, а також погіршує демографічну ситуацію в Україні.

Спільну заяву проти законопроєкту про інститут зареєстрованого партнерства в Україні опублікувала Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій. Заяву, на ім’я Голови Верховної Ради підписали керівники різних релігійних організацій України, зокрема Української Православної Церкви Московського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Головний рабин України та Верховний Муфтій України.

Законопроєкт №9103

14 березня до парламенту було внесено новий законопроєкт, відомий як законопроєкт №9103. Запропонований закон передбачає створення реєстрованого партнерства, яке буде добровільним сімейним союзом між двома дорослими особами однієї або різної статі. Реєстроване партнерство не вважатиметься шлюбом, а проживання однією сім’єю не вважатиметься реєстрованим партнерством, якщо союз не буде офіційно зареєстрований.

Згідно із запропонованим законопроєктом, після реєстрації партнери можуть вважатися близькими родичами зі статусом члена сім’ї першого ступеня, навіть якщо вони проживають або не проживають разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Читайте також:

Метою цього положення, на думку авторів законопроєкту, є захист прав військовослужбовців, які не можуть юридично оформити свої стосунки через те, що їх партнери однієї статі.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button