СвітХристиянські новини

Вчителям Китаю забороняють згадувати Бога чи молитву: влада посилює репресії

Вчителі в Китаї, які згадують про Бога чи релігію, ризикують втратити роботу, оскільки комуністична влада дедалі більше контролює навчальні матеріали та розширює свій перелік заборонених тем, які вчителям не можна обговорювати в класах.
Повідомляє THE CHRISTIAN POST, з посиланням на Bitter Winter.
Згідно з публікацією Bitter Winter, випущеною Центром досліджень нової релігії, яка повідомляє про проблеми прав людини в Китаї, Комуністична партія Китаю суворо стежить за тим, що говорять викладачі в школах та університетах.
Влада спостерігає за вчителями у класах та стежить за «реакційними думками» чи «невідповідними зауваженнями», щоб учнів не вчили про демократію, релігію та не піддавали будь-якій критиці політичному режиму. Школи в Китаї контролюються урядом і впроваджують комуністичну ідеологію.

«Уряд вважає, що релігійні вчителі ворогують до [комуністичної] партії, навіть якщо вони не благовістять», – сказала вчитель англійської мови зі східної провінції Шаньдун. – КПК боїться, що вчителі можуть інтегрувати віру у навчання. Тому партія суворо контролює їх і хоче, щоб вони слідували його ідеологічній системі і врешті-решт стали маріонетками, які не можуть мислити самостійно».

Викладач коледжу у Внутрішній Монголії розповів, що минулого року до школи приїхала центральна урядова інспекційна група, яка досліджувала ідеологічну позицію викладачів щодо демократичних протестів у Гонконгу.
Вчителі, які відповіли «неналежними зауваженнями, були покарані.
Інша вчителька англійської мови з Шаньдуна сказала, що провінційне бюро освіти критикувало її за те, що вона згадала «Бога» та «молитву» під час занять про Джейн Ейр, а іншу вчительку за те, що вона згадала молитви під час їжі, коли було обговорення традицій обіду в різних країнах.
Заходи цензури та контролю посилились з 2013 року, коли президент Сі Цзіньпін вступив на посаду. З того часу, як минулого року було введено в дію «Положення про релігійні справи», школи прийняли «безпрецедентні заходи», щоб утримати учнів від християнства.
Повідомляється, що чиновники також стверджують, що школи – це місце «де держава виховує учнів для побудови соціалістичного суспільства», і батькам сказали, що вони зобов’язані «виховувати дітей відповідно до національного законодавства та соціальних вимог».
У своєму щорічному звіті за 2020 рік Комісія США з питань міжнародної свободи віросповідання зазначила, що Комуністична партія Китаю заборонила молоді молодше 18 років брати участь у релігійних богослужіннях. Крім того, християнським лідерам заборонено організовувати будь-які заходи з молоддю або спонукати їх до виконання службових обов’язків.
У попередньому звіті було зафіксовано, як влада примусово вилучала усиновлених дітей від батьків-християн, стверджуючи, що документи про усиновлення більше не діють, оскільки їхні діти були «в пастці злої релігії».
КПК також погрожувала відправити християнських дітей до державних таборів для перевиховання та наказала батькам утримуватися від зарахування дітей до церковних шкіл.
Китай увійшов до списку Всесвітнього спостереження «Відкриті двері» США як одна з найгірших країн у світі, коли йдеться про переслідування християн.
Репресії комуністичного режиму щодо свободи віросповідання також змусили Державний департамент США позначити його як «країну, яка викликає особливе занепокоєння», оскільки «продовжує вчиняти дуже тяжкі порушення релігійної свободи».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button