Світ

Помер архієпископ Десмонд Туту, головна фігура в ліквідації апартеїду в Південній Африці

У віці 90 років помер архієпископ Десмонд Туту, головна фігура в ліквідації апартеїду в Південній Африці.

Джерело: christiantoday.com

Туту, відомий як «Арк», був лауреатом Нобелівської премії миру і тісно співпрацював з Нельсоном Манделою, щоб покласти край расовій сегрегації в Південній Африці.

Він також зламав бар’єри в Церкві, ставши першим темношкірим архієпископом Кейптауна.

Архієпископ Кентерберійський Джастін Велбі назвав Туту «піонером» і назвав його смерть «великою втратою».

Він сказав, що сприйняв звістку про смерть Туту з «глибоким сумом», а також «глибокою вдячністю» через вплив його життя.

«Любов Туту змінила життя політиків і священників, мешканців містечок і світових лідерів. Завдяки цій людині світ інший», – сказав він.

Архієпископ Туту був пророком і священником, людиною слова і дій, той, хто втілив надію і радість, які були основою його життя. Він був людиною надзвичайної особистої мужності та хоробрості: коли поліція увірвалася в собор Кейптауна, він кинув виклик їм, танцюючи під проходом.

«Його бачення та хоробрість поєднувалися з вмілим політичним чуттям і мудрістю, що дозволило йому бути цілителем і апостолом миру, поки так багато хто ще бачив рани та війну».

Спадщина Десмонда Туту − це моральна сила, моральна мужність і ясність. Він відчував себе разом із людьми. На публіці та на самоті він плакав, бо відчував біль людей.

І він сміявся – ні, не просто сміявся, він хихикав від захвату, коли ділився їхньою радістю.

Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса подякував Туту за подарунок «звільненої Південної Африки».

Він сказав, що смерть Туту знаменувала собою «ще одну главу тяжкої втрати в прощанні нашої нації з поколінням видатних південноафриканців».

Читайте також:

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що «глибоко засмучений» смертю Туту.

«Він був важливою фігурою в боротьбі з апартеїдом і в боротьбі за створення нової Південної Африки − і його запам’ятають через його духовне лідерство і нестримний гарний гумор», − сказав він.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button