Світ

У Фінляндії християнство стало культурною аномалією

Всього століття тому Фінляндія була християнською країною, в якій понад 90 відсотків населення належало до євангельсько-лютеранської церкви. Зараз близько 60 відсотків вважають себе такими, а третина публічно заявляють, що не належать до жодної релігії.

Джерело: bog.news

Як повідомляє ChurchTimes, Євангелічно-лютеранська церква у Фінляндії проводить соціальне опитування протягом чотирьох років і виявила, що релігія стає аномальним явищем для більшості людей. Особливо це стосується жінок, які відходять від християнства, бо церква зберігає патріархальні цінності.

Аналітики прогнозують, що таке ставлення до релігії найближчим часом торкнеться багатьох життєво важливих для церкви питань. Особливо це вплине на передачу християнських традицій майбутнім поколінням.

Дослідники вважають, що падіння було викликано різкими змінами сімейних цінностей. Хоча сім’я все ще вважається важливою, сімейний добробут тепер зосереджено на гендерній рівності та можливостях для особистих досягнень у порівнянні з попередніми поколіннями, які зосереджувалися на дітях та фінансовій стабільності.

Міленіали у віці від 30 до 40 років є найменш релігійним поколінням у Фінляндії. Ці фіни досягли найвищого віку для створення сім’ї та роботи. Їхні погляди все більше відображаються в публічних дискусіях про сімейне життя та культуру праці.

Релігія переживає непрості часи у Фінляндії, і релігійні вірування тепер все частіше розглядаються як аномалія; культурне християнство зазнало краху, у певному сенсі ставши «контркультурою», кажуть дослідники.

У звіті рекомендується, щоб Церква прислухалася до міленіалів, більше висловлювалася про моральні проблеми, включаючи права людини та зміну клімату. Церкві також слід наголошувати на непатріархальні форми християнської духовності. Богослужіння повинні враховувати зростання кількості цікавих людей, бути відкритими, а онлайн-служби повинні продовжуватися і після пандемії.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Данило Ковальов

Журналіст газети Слово про Слово. Студент філологічного факультету ЧНУ імені Петра Могили.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button