Актуальне

5 досягнень християн України за 28 років незалежності країни

Роки незалежності України, істотно змінили ставлення Церкви до суспільства і відношення суспільства до Бога і Церкви. Підставою цих змін стала свобода, яку отримала Церква: свобода бути, і свобода діяти. Віруючі різних конфесій отримали свободу збиратися разом для служіння Богу. Разом з падінням залізної завіси відкрилася дорога до церкви.
Маятник від ненависті і неповаги стрімко почав рухатися в протилежний бік. Люди почали наповнювати Церкви. Сьогодні християнський світогляд в Україні сповідують 55 конфесій і деномінацій, які мають спільні головні постулати християнського віровчення. Пропонуємо вам подивитися на 5 досягнень християн України за 28 років незалежності країни.

Кількість церков збільшилася більше ніж в 2 рази

За роки незалежності України кількість християнських Церков зросла на 160% від 12 850 до 33 389:

  • протестанти – на 258% * – від 2721 до 9742;
  • православні – на 168% – від 7034 до 18879;
  • католики – на 54% – від 3095 до 4768.

* Ще в 2015 році було 11 179 протестантських церков, що становило приріст в 311%. Офіційна статистика 2017 не включає церкви окупованих територій.
Бурхливий розвиток протестантизму, який почався в середині 90-х, став однією з характерних рис релігійного життя в Україні. За своїм вченням і структурною організацією саме цей напрямок в християнстві виявився більш соціально орієнтованим. Реформоване християнство, протестанти, пішли до людей і мали значний успіх у відповіді на проблеми і потреби населення.

Активна участь у вирішенні соціальних проблем суспільства

Внесок євангельських церков у вирішенні соціальних проблем суспільства неможливо переоцінити. Це величезна праця з безпритульними дітьми, сиротами, людьми похилого віку та малозабезпеченими, профілактична робота серед дітей та молоді в навчальних закладах для запобігання шкідливого способу життя та формування здорового поняття моральності і доброчинності. Християни-бізнесмени охоче будують загальноосвітні установи, де навчання проходить в безпечному середовищі. Євангельська Церква очолила реабілітацію алко- і наркозалежних без медикаментозного втручання.
Церква поклала на себе тягар проблем, який держава була не в змозі вирішити. Без всяких політичних гасел і нагород вона роками працювала на благо суспільства і вирішувала проблеми окремої людини.

Євангеліє для можновладців

Діяльність протестантських церков не оминула й політичного істеблішменту. Завдяки ініціативі євангельських християн, з 2007 року в стінах Верховної Ради четвер збирається молитовна група депутатів для вивчення Слова Божого і з 2011 року були введені щорічні Національні молитовні сніданки за участю політичних і релігійних діячів.

Молитва для всіх

Події восени 2013 року на Майдані і військове протистояння на сході країни стали іспитом, який Церква гідно пройшла.
Молитва вийшла за стіни храмів та молитовних будинків. У молитовних наметах Майдану молилися разом віруючі всіх конфесій. Потім – потужний молитовний рух по вулицях і площах українських міст. Сьогодні щорічний Національний день молитви за Україну, за ініціативою євангельських церков, став містком молитовного єднання всього народу заради порятунку і відродження країни.

Поліпшення репутації

Ставлення Церкви до людей змінює ставлення людей до Церкви. Незважаючи на спроби деяких ЗМІ представити євангельські церкви як секти, дослідження вказують на істотні зміни ставлення людей до євангельських християн. 16% українців змінили її на краще.
Умови свободи мають всі конфесії однаково, але саме протестантизм за своїм вченням ставить акцент не тільки на приватному релігійному житті людини і її відносинах з Богом, а в рівній мірі підкреслює активну позицію кожного віруючого в суспільстві, служіння Богу – служінні людям. Ця гілка християнства почалася як активна позиція Реформації спочатку в самій Церкві, і згодом – у суспільстві. Таким український протестантизм продовжує бути і сьогодні, змінюючи суспільство на краще.

Більше про протестантизм:

За роки незалежності Українська церква досягла дуже багато чого, і нам є за що дякувати Богові! Ми перерахували всього 5 досягнень, але насправді їх набагато більше. Давайте разом віддамо Богу славу за його благословення! Напишіть в коментарях які досягнення бачите ви!
[sc name=”futerblock” ]

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button