СвітХристиянські новини

У Секторі Гази єдина протестантська церква продовжує служіння

Будівля єдиної протестантської церкви в Секторі Газа (Ізраїль) зазнала незначних пошкоджень в ході останньої серії бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС (палестинський ісламістський рух, панівний в секторі Газа), але понад десяти членів, які залишилися в церкві, продовжують масштабне служіння церкви, попри ризик.

Джерело: www.slovoproslovo.info з посиланням на прес-реліз «Голос мучеників-Корея».

«Господь чудним чином зберіг своїх свідків у Газі – це єдине можливе пояснення того, що баптистська церква Гази продовжує жити, – наголосила представник «Голосу мучеників-Корея» Хен Сук Фолі.  – Зараз в Газі проживає менше ніж 1100 християн серед 2 мільйонів мусульман Палестини. Є одна католицька церква, одна православна церква й одна протестантська церква – баптистська церква Гази».

За словами представника Фолі, церква була заснована в 1954 році місіонерами південних баптистів.

«Ханна Массад, який перейшов з грецького православ’я в баптистську віру в юності, став першим пастором церкви Гази в 1987 році, – розповідає представник Фолі. – На початку 2000-х років церква виросла приблизно до 200 членів і збиралася в шестиповерховому будинку, яким вони досі користуються. Але у 2007 році ХАМАС захопив Сектор Гази, і християни стали об’єктом строгих релігійних обмежень ХАМАС і Ісламського джихаду».

Представник Фолі продовжила:

«Християни почали масово покидати територію. Сам пастор Массад був змушений переїхати до Сполучених Штатів через серію жорстоких нападів на будівлю церкви та її членів. Книжковий магазин, відкритий церквою, яка є єдиною християнською книгарнею в Газі, піддався бомбардуванню. Рамі Айяд, один з керівників церкви, який також працював менеджером книгарні, прийняв мученицьку смерть».

За словами представника Фолі, сьогодні тільки трохи більше десятка членів церкви змогли залишитися в Секторі Гази, але пастор Массад проводить щотижневе онлайн-богослужіння, яке об’єднує християн, що залишилися з тими віруючими, які були змушені покинути цю територію.

«Кожного тижня онлайн-богослужіння зміцнює віруючих, які залишились, підтримуючи їх зв’язок з “діаспорою” в Австралії, Європі, Америці й на Близькому Сході», – зазначила представник Фолі.

Вона повідомила, що члени місцевої церкви продовжують впливати на Газу попри те, що їх залишилося мало.

«При церкві діє школа, яка називається “Lighthouse school”, через яку вони дуже сильно свідчать про віру в Христа жителям регіону. У 2006 році вони відкрили бібліотеку, в якій зберігається безліч християнських книг. Вони роздають їжу та іншу допомогу нужденним сім’ям, як християнським, так і мусульманським. Допомагають вдовам і сиротам. Є навіть група підтримки вдів, якою керує вдова мученика Рамі Айяда», – підкреслила представник Фолі.

Представник Фолі говорить, що організації «Голос мучеників» різних країн підтримує церкву і її різні служіння з 2007 року, коли переслідування посилилися.

«Переслідування християн в Гази сягає корінням часів Римської імперії, проте Господь ніколи не залишався без вірних свідків у цьому регіоні. Але чим менше віруючих змогли залишитися і жити там, тим важливіше для нас піклуватися про них», – каже вона.

Також вона наголосила:

«Зовсім нещодавно “Голос мучеників-Корея” надав фінансування групі підтримки вдів, очолюваної Пауліною Айяд. Нині, коли церква ремонтує свою будівлю, що постраждала в ході останньої серії конфлікту і продовжує свою місіонерську діяльність в ці важкі часи, ми запрошуємо християн усього світу приєднатися до нас і підтримати цю церкву. Таким чином, “Голос мучеників-Корея” спрямує всі пожертви, відправлені в спеціально створений фонд “Для сімей мучеників і в’язнів” до кінця червня баптистської церкви Гази й всіх пов’язаних з нею місіонерським служінням».

Представник Фолі говорить, що ті, хто проживає за межами Кореї й зацікавлений у допомозі християнам в Секторі Гази, можуть зробити пожертвування, пройшовши за посиланням www.vomkorea.com/ru/donation.

Читайте також:

Ті, хто знаходиться в Кореї, можуть відправити електронний переказ на наступні банківські реквізити:

Банк Кукмін (KB Bank) 463501-01-243303

Власник рахунку: (G) Голос мучеників

Представник Фолі просить в описі перекладу вказати «FOM» («Families of Martyrs»).

в Секторі Газа
Група підтримки вдів баптистської церкви Гази на чолі з Пауліною Айяд (2-я ліворуч), вдовою лідера баптистської церкви Гази й менеджера християнської книгарні Рамі Айяда, який прийняв мученицьку смерть у 2007 році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button