війна

У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова

Він вийшов з дому, але зв’язок з ним зник… – російські окупанти вбили Віталія Виноградова, відомого християнина, журналіста, активного служителя команди «Всі разом», викладача, одного з авторів християнської газети «Слово про Слово», члена Громадської ради при Міністерстві молоді та спорту України та Комітету ВРУ. Це сталося у Бучі, що на Київщині.

Джерело:

За словами пастора та головного редактора християнської газети «Слово про Слово» Анатолія Якобчука, про зникнення Віталія було оголошено ще 11 березня. В п’ятницю, 4 березня, він зателефонував і поінформував, що наступного дня планує виходити з будинку, щоб дістатися з Бучі до Києва.

А у Бучі він допомагав людям з харчами та підтримкою, повідомляє проєкт служіння «Християни для України».

За наявною інформацією 5 березня журналіст вийшов зі свого дому з метою дістатися Києва (за іншої інформацією він пішов за продуктами). Він вийшов з іншим служителем. Однак зв’язок з Віталієм зник, він не повернувся. За словами місцевих, в ті дні на локації, де був Віталій, працювали снайпери. Він міг загинути під час їхніх обстрілів.

Тіла на дорозі лежали майже місяць. Війська РФ не дозволяли поховати тіло Віталія та його друга. Після визволення Бучі від російських солдатів, друзі служителя знайшли його тіло, щоб підготувати до похорону.

У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова
Facebook Яни Брен
У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова
Facebook Анатолія Якобчука
У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова
Facebook Анатолія Якобчука

Свідоцтва та вираження думок

«Росія здійснює жорстокі злочини за межами людяності. Російські християни, які зараз мовчать, або навіть схвалюють війну в Україні − кров наших братів на вашій совісті. Хоча я не вірю, що вона у вас є. Друже, до зустрічі в царстві Справедливого Судді й нашого Господа! Глибокі співчуття сім’ї та родині Віталія», – виразив свої думки Анатолій Якобчук.

«Ти – Божий! Ти завжди був Божим, і тепер ти ближчий за всіх нас, до Того, кого так любиш і кому служив на цій землі! І ми мали цю честь і щастя – зіткнутися з тобою у служінні Господу та людям», – сказала Оксамита Новачук про Віталія.

«Біль, страх, сум, плач, гнів… від того, яка смерть тебе застала, друже. Згадую наші розмови, чую твій сміх, бачу твою посмішку… і теплі обійми при кожній нашій зустрічі. Знаю, зараз ти із Господом, у Царстві. “Зрадіє праведний, коли побачить відплату безбожним. Він омиє свої руки в крові грішного”. Псалом 57:11», – поділилася враженнями від жахливої події Яна Брен.

У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова
Facebook Яни Брен

Свідоцтво Романа Єгорова:

«Я познайомився із Віталієм Виноградовим, коли він викладав в біблійному коледжі, де я навчався.

Мені сподобався його підхід – він не боявся дискусії з аудиторією, не боявся підіймати важких питань, які більшість в християнській спільноті не хоче навіть чіпати, і знаходити на них відповіді.

Від Віталія я дізнався більше про християнський рух “Всі Разом!”, який відстоює інтереси сім’ї, дітей, виступає проти деструктивних ініціатив уряду типу пропагування ЛГБТ, легалізацію наркотиків, примусової вакцинації тощо.

За ці декілька років ми неодноразово обговорювали із Віталієм, як можна було б активізувати церкви для підтримки Божих цінностей в суспільстві, і я часто бачив, як засмучувало Віталія небажання лідерів об’єднань і пасторів співпрацювати й робити Божу справу разом.

У Бучі рашисти вбили християнина, журналіста та громадського діяча Віталія Виноградова
Facebook Романа Єгорова

Коли я дізнався про те, що із Віталієм пропав зв’язок, ми всі молились, щоб він був живий, щоб зміг евакуюватись з окупованої “русским миром” Бучі. А зараз я дізнався, що ще місяць тому Віталій був розстріляний російськими покидьками, а його тіло так і лежало на одній з вулиць міста до його звільнення ЗСУ.

Але сам Віталій насправді живий. Він зараз вдома, на небі. Разом із Творцем Всесвіту і воскреслим Господом Ісусом, в Якого Віталій увірував і Кому присвятив своє життя.

Віталій, для мене ти є прикладом справжнього чоловіка і християнина. Я точно знаю, що, коли ми з тобою зустрінемось в Божому царстві, у нас буде багато чого обговорити. Але вже не про церковну політику, а про те, як багато змогли зробити християни України, об’єднавши зусилля.

До зустрічі, брате!

“Ісус сказав: Я – воскресіння і життя. Той, хто вірить у Мене, навіть якщо помре, буде жити”. Єв. від Івана 11:25».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Росія здійснює жорстокі злочини за межами людяності. Російські християни, які зараз мовчать, або навіть схвалюють війну в Україні, − кров наших братів на вашій совісті. Хоча я не вірю, що вона у вас є.”
    Я гадаю, що в них не тільки геть нема совісті. Але й взагалі: їх вже, напевно, не можна називати й вважати не лише християнами, а й просто людьми… Як, власне, і більшість російського народу…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button