Креаціонізм

Ціанід на сніданок

У тропічної пасифлори є унікальний захисний механізм проти комах, які гризуть її листя. У листі містяться закриті мішечки з ціанідом, нейтралізованим молекулами глюкози. В інших закритих мішечках міститься фермент, який вивільняє глюкозу, активуючи ціанід. Коли комаха гризе листя, обидва типи мішечків виявляються пошкоджені, ціанід активований, ще один хижак знищений.

Попри це, гусениця тропічного метелика Гелікон сари абсолютно спокійно жує листя пасифлори, не звертаючи ніякої уваги на ціанід, очевидно невразлива для сильної отрути.

Вчені не могли розгадати, чому ці гусениці не гинуть. З’ясувалося, що гусениця виробляє фермент, що запобігає вивільнення ціаніду. Він перетворює ціанід в нешкідливу речовину на основі сірки до того, як фермент в листі встигне його звільнити. Але гусениці все одно потрібно бути обережною, тому що на деяких пасифлорах ростуть спеціальні захисні волоски, які можуть її проткнути.

Еволюціоністи хочуть, щоб ми повірили, що ці гусениці методом проб і помилок виробили здатність нейтралізувати ціанід в ході еволюції.

Припущення, що гусениці досить розумні для цього, сміховинно. Але навіть якщо допустити, що так і є – це нічого не пояснює. Будь-яка гусениця, яка з’їла б лист пасифлори, померла б на місці, без шансів на подальші експерименти і народження потомства. Зате Творець, який створив хімію, існуванням подібного продуманого зв’язку в черговий раз підтвердив Своє існування.

Читайте також:

Дії 8:23
«Бо я бачу тебе у жовчі гіркій та в путах неправди».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button