Світ

В Іспанії кількість самогубств зросла у 10 разів

Форум міждисциплінарних зустрічей для вивчення наслідків пандемії COVID-19 для психічного здоров’я, організований Фондом ім. Павла VI відбувся у Мадриді.

Джерело: catholicnews

Учасники форуму відзначили, що психічні розлади в Іспанії тривалий час будуть ендемією. Президент Мадридського психіатричного товариства Хосе Луїс Карраско заявив, що кількість випадків самоушкодження та самогубства зросла в десятки разів. За його словами, «молодь охоплює страх у суспільстві, яке потрапило в пастку невизначеності, що переростає в тривогу та депресію». До цього додалося збільшення споживання лікарських засобів та інших токсичних речовин.

Педіатр Монтсеррат Ескерда, спеціаліст із запобігання самогубств і директор Інституту біоетики Борха, розповіла про зростання кількості розладів харчової поведінки, таких як анорексія та булімія, особливо у підлітків, і запропонувала деякі стратегії для охорони психічного здоров’я дітей та молоді: це особливо актуально в час, коли багато дітей змушені проводити багато часу в ізоляції та обмежувати соціальні контакти.

Естебан Санчес Морено, соціолог і директор Інституту розвитку та співпраці Університету Комплутенсе, розповів про економічні наслідки пандемії та її вплив на психічне здоров’я найбільш уразливих верств населення. Цей вплив значною мірою спостерігається у медичних працівників, також через стрес, пов’язаний з коронавірусом, страх перед інфекцією, постійні «нові хвилі», фізичне та психологічне виснаження та етичний тиск, що змушує приймати важкі рішення.

Іспанське медичне товариство помітило, що кількість лікарів з психічними розладами або залежностями зросла на 37 відсотків. Емоційне вигорання досягло свого піку, і хоча багато лікарів все ще тримаються, знаючи, що пандемія не закінчиться, але коли вона закінчиться, суспільство матиме справу з безпрецедентною кількістю медичних працівників, які потребують психіатричної допомоги.

Генеральний директор Фонду імені Павла VI Хесус Авесуела нагадав про заяву ВООЗ про те, що через пандемію проблеми з психічним здоров’ям стануть «головною причиною інвалідності у світі у 2030 році». За даними ВООЗ, до 2030 року кожен четвертий житель планети матиме психічні захворювання.

За результатами Центру соціологічних досліджень, з початку пандемії в Іспанії 6,4 % жителів звернулися за психіатричною допомогою, а основними причинами лікування були депресія або тривога. У 2020 році 3941 особа покінчила життя самогубством (історичний рекорд для країни), з них 1479 підлітків і молодих людей.

Читайте також: 

Водночас система психіатричної допомоги в країні не відповідає потребам населення: на 100 тис. населення припадає лише 11 лікарів-психіатрів і 6 психотерапевтів, а структури охорони здоров’я переповнені, ресурси вичерпані.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button