Блог Себастьяна Тегзи

Це працює

«Ісусова наука є прекрасна, але вона не спрацювала». Саме так мали думати перелякані учні, коли Ісуса було вбито. Зачинившись за дверима, вони були повні страху, розпачу і смутку. Що тепер робити? Адже їх також можуть схопити і вбити. Повертатись у Галілею? Як? Усім курам на сміх? Вони ж зіграли у ва-банк, усе поставивши на Ісуса. А Бог? Як взагалі тепер можна молитись? Як вірити у Бога, який допустив те, що сталося з Ісусом?

І ось у цій екзистенційній порожнечі їм несподівано з’являється воскреслий Христос. Оце так поворот. Тільки уявіть, що мали вони тоді думати й відчувати. Апостол Йоан коротко описав це так: «І зраділи учні побачивши Господа!» (Ів.20:20). І це, очевидно, є та сама радість, яку Ісус обіцяв їм під час останньої вечері, коли казав: «Істинно, істинно говорю вам: Голоситимете, ридатимете, світ же радітиме. Журитиметесь, але журба ваша у радощі обернеться… Я вас знову побачу, і зрадіє ваше серце, і ніхто ваших радощів від вас не відбере» (Ів. 16:19,21). І ось вона та радість: Він живий посеред них! Світ Його не бачив, але вони побачили. І як Він живий, так і вони житимуть від сьогодні Ним.

Пилат не бачив, Ірод не бачив, Каяфа не бачив, натовп не бачив, бачили тільки учні. Пилат з Іродом не розмістили в Єрусалимі білборди з пасхальним привітанням, Каяфа не написав великоднє послання з нагоди світлого Христового воскресіння, натовп не вигукував «Воістину воскрес!» Але учням уже було байдуже, що думає натовп, що думає Ірод, Пилат і Каяфа. Вони бачили Ісуса воскреслим і тепер їхніх радощів від них ніхто не відбере. Бо джерело цієї радості не в світі, а в небі, не в людях, а в Бозі, не в більшості, а в істині, не в храмі, а в правді, не в можновладцях, а в хресті, не в дочасному, а в вічному, не в тлінному, а в нетлінному, не у видимому, а в невидимому.

Читайте також:

«І зраділи учні побачивши Господа!». Свого часу саме ці слова з Євангелія освітили й буквально перевернули моє життя. Відтоді вони супроводжують мене щодня. Я б навіть хотів, щоб їх написали на моїй могилі в якості епітафії. Адже саме цими словами християнство стоїть або падає. Воскрес Ісус чи ні? Якщо ні, тоді, якою б прекрасною не була Його наука, але вона не спрацювала. Гріш їй ціна. Однак, я вірю, що вона безцінна, тому що Ісус воскрес, і те, чому Він навчав – працює!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!