СвітХристиянські новини

Католицька партія в Швейцарії прибирає зі своєї назви слово «християнська»

Швейцарська християнська народна партія (CVP) позбавляється літери «C» у своїй назві, тобто слово «християнська».  Так вони сподіваються зупинити втрату голосів у все більш секуляризованій країні. Про це повідомляє baznica.info
Християнська народна партія Швейцарії (CVP) вирішила відмовитися від християнського ярлика. Їх нова назва – Центр. Це рішення було прийняте через постійну втрату голосів в останні десятиліття.
Партія спочатку заснована як Католико-консервативна партія Швейцарії у 1912 році. Вона була сильною у 50-х, 60-х і 70-х роках, але їх база виборців впала з 21% у 1979 році до 11% у 2019 році.
Зміна назви та новий девіз («Свобода, солідарність, відповідальність») були схвалені після внутрішніх дебатів, де багато членів партії висловили невдоволення у зв’язку зі знищенням християнської ідентичності партії.

CVP як і раніше залишалася найбільшою партією в декількох південних і центральних католицьких адміністративних регіонах Швейцарії. Проте навіть там громадська «християнська» ідентичність змушувала багатьох секуляризованих виборців відмовлятися голосувати за них, вважають лідери партії.
У спробі відновити вплив, партія також об’єднується з невеликою Консервативно-демократичною партією.
Тому у швейцарському парламенті залишиться тільки одна партія, яка вносить християнську віру в свою назву – Євангельська народна партія.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!