Новини суспільства

Три фактори, які вплинуть на повернення українських біженців з-за кордону − Глібовицький

Експерт із довгострокових стратегій, учасник Несторіанської групи інтелектуалів Євген Глібовицький в інтерв’ю НВ назвав три фактори, які вплинуть на повернення українських біженців з-за кордону.

Джерело: nv.ua

«Основний чинник — це закінчення війни. Якщо війна закінчиться таким чином, що стане ясно, що мир стабільний, то дуже багато хто буде готовий повертатися, навіть якщо їхні побутові умови не будуть тут комфортними. Якщо мир, на їхню думку, буде нестабільним і зберігатиметься значна стратегічна невизначеність, то вони навіть за більшого комфорту вдома залишатимуться у некомфортних умовах в ЄС», — підкреслив експерт.

Він вважає, що це частина безпекового мислення, успадкованого від радянських травми та історичної пам’яті.

Другим чинником Глібовицький назвав тривалість війни — «скільки зим перезимують українці, перш ніж повернутися».

«Чим більше сезонів вони проведуть за кордоном, тим менше буде бажання повертатися», — сказав експерт.

Крім того, Глібовицький припускає, що багато європейських країн створять приховані інструменти, щоб утримувати українців — переважно жінок з дітьми — для розв’язання їхніх демографічних проблем.

«Це можуть бути податкові кредити, якісь можливості для навчання чи якісь інші можливості розвитку, які зараз неможливі в Україні. І таким чином вони добиватимуться, щоб люди залишалися за межами України на більш тривалий термін», — пояснив він.

Глібовицький додав, що можуть бути й інші фактори, які вплинуть на рішення українських біженців повернутися додому.

Також у червні український соціолог, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто спрогнозував другу хвилю міграції після закінчення війни.

На його думку, сім’ї, які «осідають» за кордоном, намагатимуться забрати своїх чоловіків, яким наразі заборонений виїзд з України.

Читайте також:

Біженці у реальному житті та пошуку роботи – директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), станом на 20 липня статус тимчасового захисту в Європі отримали 3 млн 709,33 тис. українців.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button