Сім'я

Легалізація одностатевих «шлюбів» в Україні неможлива – відповідь Президента Зеленського на петицію

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію, з пропозицією легалізувати одностатеві шлюби в Україні, яка набрала 28 592 голоси. З відповіді випливає, що легалізація одностатевих «шлюбів» в Україні неможлива, адже це суперечить Конституції. А в умовах воєнного стану змінювати Конституцію заборонено.

Такі акценти зробив президент України Володимир Зеленський у своїй відповіді на відповідну петицію з вимогою таку легалізацію здійснити.

Джерело: censor

«Дякую усім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію. У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Кожен громадянин є невіддільною частиною громадянського суспільства, на нього поширюються усі права і свободи, закріплені в Конституції України. Усі люди є вільними й рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (стаття 21 Конституції України)», − зазначив Зеленський.

Сімейний кодекс України визначає, що сім’я є первинним і основним осередком суспільства. Сім’ю становлять особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. Відповідно до Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (ст. 51).

Президент також наголосив, що Конституція України не може бути змінена в умовах воєнного чи надзвичайного стану (ст. 157 Конституції України). Водночас Уряд напрацював варіанти рішень щодо легалізації зареєстрованих в Україні цивільних партнерств у рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини. Відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина.

«Ураховуючи зазначене, я звернувся до Прем’єр-міністра України з проханням розглянути порушене в електронній петиції питання та поінформувати про відповідні результати», − сказав Зеленський.

Проте коли на сайті президента з’явилася чергова петиція з вимогою легалізувати так звані одностатеві «шлюби» в Україні, один із нардепів одразу різко відповів активістам. Мова йде про депутата фракції «Слуга народу» Ігоря Фріса, який обрався у мажоритарному окрузі Івано-Франківській області.

У дописі від 9 липня він написав дослівно наступне: «Як буде в мене в комітеті, то я зроблю все можливе, щоб сімейний кодекс залишався сімейним кодексом між чоловіком та дружиною». Таким чином він нагадав, що чинний сімейний кодекс не передбачає іншого формату шлюбу, окрім союзу чоловіка та жінки.

Читайте також: 

Президент відповів на петицію про християнські цінності

Також Ігор Фріс заявив, що основний закон України де-факто забороняє так звані одностатеві «шлюби». І змінити це практично неможливо. Адже процедура внесення змін до Конституції надзвичайно складна, вона має тривати не менше двох сесій, супроводжуватися згодою Конституційного суду та кількома голосуваннями по 300 голосів.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button