Світ

На Балканах загострення – у Косово будують барикади, чути перестрілку, йде підготовка до війни

На межі Косово і Сербії загострюється давній конфлікт, серби протестують проти рішення про перереєстрацію транспортних засобів та ідентифікаційних карток.

Джерело: eurointegration.com.ua

Повідомляють про збройні сутички на сербсько-косівському кордоні. Армію Сербії приведено в стан підвищеної бойової готовності — ЗМІ

Будівництво барикад підтверджує заступник начальника поліції Косово в Північному регіоні Бесім Хоті.

«Було блокування дороги в Зубіному Потоці біля Вараг і в Рударі. Нібито були поширені неправдиві новини про те, що муніципалітет буде заблокований спецпідрозділами, що абсолютно не відповідає дійсності», – заявив він.

А Kosovo-online повідомляє, що спецпідрозділи Косова беруть під контроль кордон із Сербією.

Натомість у штабі миротворців KFOR заявили, що «відстежують ситуацію та наразі збирають інформацію».

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою та мають сербське громадянство.

Угода 2011 року між Сербією та Косовом передбачає тимчасове – терміном на 5 років − використання мешканцями півночі Косова нейтральних документів та номерних знаків. Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на національні документи лише викликали масові протести.

Цього разу Косово має намір добитися свого – від 1 серпня нейтральні документи та автомобільні знаки втрачають чинність.

Сербія бере активну участь у цьому конфлікті, підтримуючи косовських сербів. Президент Сербії Александер Вучич  навіть натякає на можливе військове вирішення конфлікту. За його словами, якщо Приштина «наважиться переслідувати сербів, погано поводитися з сербами, вбивати сербів, Сербія переможе».

Втім, це означатиме виклик миротворцям KFOR, а відповідно – оголошення війні НАТО.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликає припинити напруженість на кордоні Сербії та Косова, — Politico.

«Важливо знизити ескалацію та повернутися до столу переговорів, щоб знайти стійке рішення. Єдиний спосіб зробити це — діалог за сприяння ЄС для вирішення нинішньої кризи».

Тим часом є думка, що конфлікт Сербія-Косово вигідний Москві, щоб відвернути увагу від України.

У Росії вже звинуватили у підігріві конфлікту США та ЄС. Тим часом США заявляли, що у разі конфлікту Сербії-Косово вони не будуть безпосередньо втручатися.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!