Для життя

10 складових подружнього життя, які можуть зробити ваш шлюб щасливим

Через день повертається моя дружина. Ми з Жанночкою вже в шлюбі 18 років, у нас четверо дітей, і востаннє я її бачив 25 днів тому. Ну звичайно, я заскучав, навіть дуже заскучав, але це не є причиною того, чому я оце пишу. Я б міг годинам розповідати, якою чудовою є моя дружина, але для вас це нічого не означало б. В кращому випадку ви б раділи за нас, у гіршому почали б нам заздрити. Ось чому я не буду писати нічого про те, як у нас все добре, але розповім, чому у нас так добре все виходить і як ви зможете зробити ще краще у своїй сім’ї.

Вгамуйся, ти не ангел

Коли ми ще тільки починали зустрічатися, я сказав своїй нареченій, що вона виходить заміж не за ангела, хоч я упевнений, що вона не знаходила у мені жодної негативної риси. Я знав, що вона теж не ангел, хоча зараз я практично впевнений, що живу з ангелом.
Кожен із нас приніс свій багаж переживань, взаємовідносин і страхів. У кожного з нас був свій досвід, кожен із нас виховувався по-іншому, кожен із нас успадкував не ідеальний характер, чим раніше ви це зрозумієте, тим легше вам буде приймати слабкості і недоліки іншого. У вас теж бувають погані дні, і вам потрібно, щоби в такий день вас не пробували виправити, а просто спробували зрозуміти. Лише зробіть перший крок, і ви здивуєтеся, наскільки прекрасна та людина, з якою живете.

Розлучення – це не наш варіант

Зважаючи на наше виховання, як я, так і Жанна, у будь-яких випадках виключали можливість розлучення. Повірте, у нас були важкі часи, але свідоме посвячення себе на все життя одне одному, може зробити велике у житті сім’ї. Це не безвихідь, це дуже міцний клей для взаємовідносин чоловіка і дружини, особливо, коли хочеться плюнути на все, гримнути дверима і піти… Виключіть розлучення. Особливо у важкі часи нагадуйте собі, що ця сім’я  – раз і назавжди.

Вчасно гасіть пожежі

Не засинайте посвареними. Чесно зізнаюся, за всі ці роки ми заснули посвареними зо 3-4 рази. Не можу вам передати, наскільки це погано. Біблія вчить, щоб ми не затягували наші проблеми у стосунках на наступний день. «Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві» (Еф. 4:26). Як завжди, Біблія права. Коли ми посварені, то даємо місце дияволу розривати серце образами, гіркотою і болем. Чим довше це відбувається, тим глибші рани, і тим довше вони загоюються. Не затягуйте з прощенням. Якщо винуваті, просіть прощення відразу. Так, це не легко тому, що він набагато більше винний, ніж вона, або ж навпаки. А яка, врешті-решт, різниця, хто правий, а хто винен? Головне, щоби був мир, а щоби був мир, хтось має взяти ініціативу на себе, і на це здатна лише сильна людина.

Навчіться будувати з уламків

Не просто просіть прощення, але відновлюйте стосунки. Я набагато частіше буваю не правим, ніж моя дружина. І частіше приходиться просити прощення. І це не легко, особливо не легко відчути прощення. Зазвичай, прошу прощення кілька десятків хвилин, головною метою в цій процедурі є те, щоби моя дружина знову посміхнулася. Коли вона усміхається, навіть крізь сльози, тоді я знаю, що вона мені простила. Нехай просити прощення не буде просто обов’язком, або тягарем у вашій сім’ї. Не просто просіть прощення, а стирайте біль, відновлюйте емоції, перемотуйте рани.

Залицяйтесь одне до одного

Хтось один із вас романтичніший за іншого. Я ще не зустрічав пару, де обоє романтичні порівну. Так ось, романтику, це ваш святий обов’язок створювати настрій для своєї другої половинки. Все, що було до весілля, має рости і розвиватися. Це не означає, що потрібно більше дарувати квітів, це означає, що більше потрібно мити посуд, це якщо мова йде про романтика-чоловіка. Робіть одне одному приємне, даруйте листівки, постійно пишіть повідомлення, пишіть вірші, якщо у вас виходить. Так, пишіть їх навіть тоді, коли у вас не виходить. Робіть усе, щоби ваш партнер у шлюбі знав, що ви кохаєте його до нестями.

Слідкуйте за внутрішнім світом своєї половинки

Будьте уважні одне до одного. Слідкуйте за поглядом, за інтонацією, читайте одне одного між рядками. І якщо ви бачите, що щось не так, відразу намагайтеся виправити. Інколи не вийде відразу розмова, але це не означає, що ваш чоловік, або дружина, мають сам на сам залишатися зі своїми думками, бо у таких ситуаціях вони так накопичуються, що роками приходиться розгрібати.

Дружини,  хваліть своїх чоловіків за все

Чув, як один пастор сказав, що чоловік створений по образу Божому і він має потребу в прославленні. Звичайно, не на рівні Бога, але принцип дуже схожий. Ваш чоловік має потребу в тому, щоб ви йому розправили крила. Ваші добрі слова і похвали не зроблять його пихатим, навпаки, зроблять його героєм. Хочете бачити, як він звершує подвиги, надихайте його, дякуйте йому, хваліть його. І я вас запевняю, він ніколи не буде слухати іншу і завжди з радістю поспішатиме додому, де відчуває себе Чоловіком. Тільки без сарказму, він добре розуміє і відчуває нещирість. Ну і найголовніше: не порівнюйте його з чоловіком подруги, або, ще гірше, з колегою по роботі. Після такого удару ваш чоловік може не одужати.

Чоловіки, не чіпайте її тіла, не зачепивши її серце

Бог нас створив такими, що нам хочеться всього і відразу. Але у жінок все інакше. Вони хочуть бути почутими, зверніть увагу – не вислуханими, а почутими, вони хочуть близькості душі, вони хочуть насолоди серця. Хочете відчувати музику кохання у вашій спальні – починайте налаштовувати її музичний інструмент на кухні. Ви, чоловіки, розумні, далі все самі розумієте.

Вірте обоє

Під кінець я залишив найголовніше. Немає нічого кращого, як вся сім’я по-справжньому довіряє Богові. Якщо маємо Йому вірність, то лише справжню. Щоб ваша дружина або чоловік знали, що ви направду вірите і за своєю вірою будете поступати. Це найбільше, що скріплює сім’ю. У порівнянні з духовною єдністю, романтика просто відпочиває. Моліться одне за одного вголос. Я часто прошу Бога, щоб Він навчив мене любити Жанну так, як Бог любить нас. Вона стоїть на колінах поруч і слухає. І я це роблю не для того, щоб «підлизатися» до неї. Я направду хочу її більше любити. Часто молюся вголос ще до того, як встану з ліжка і дякую Богові за неї – такий прекрасний подарунок, який Він подарував мені. Нехай вона це чує. Їй потрібно чути, бо і мені потрібно чути, як вона молиться за мене. Не соромтеся одне одного у вашій духовній боротьбі. Відкривайте свої переживання подрузі чи подругові і моліться одне за одного, це найбільше, що може відбутися у сім’ї, коли чоловік разом із дружиною стоять на колінах перед Богом, який створив сім’ю, яка має відображати Його славу.

Не пропускайте дрібниць

Те, про що написав, банальне і просте, і звичайно, це далеко не весь список. Але знайте, за своє життя і служіння Богу я бачив чимало пар, які навіть у звичайних дрібницях втрачали своє щастя. Це люди, які не вміли вчасно зупинити сварку, які не хотіли подарувати прощення, які навмисно ображали одне одного, лише для того, щоби помститися. І  так крок за кроком, своїми руками зруйнували своє подружнє життя. Ми добре розуміємо, що для того, щоб отримувати дивіденди, потрібно робити інвестиції. Інвестуйте себе в чоловіка чи дружину. Будь-хто може бути гарним спеціалістом, гарним священнослужителем, будь-хто вас може замінити, але бути чоловіком своєї дружини можете лише ви. Вже сьогодні почніть будувати своє сімейне щастя, щоби ніколи не руйнувати його.

Павло Марченко

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button