Україна

Свободу вважають однією з головних цінностей понад 90 % українців

Результати опитування, яке було проведене Соціологічною групою «Рейтинг» у травні свідчить про те, що 90 % українців вважають свободу однією з головних цінностей.

Джерело: ukrinform

За результатами опитування відзначено суттєву різницю в оцінці ситуації в Україні та на місцевому рівні.

Говорячи про Україну, 73 % респондентів сказали, що ситуація в країні напружена, 22 % – критична, і 4 % – спокійна.

З іншого боку, оцінюючи ситуацію у населених пунктах, 61 % вважають її спокійною, 34 % напруженою і лише 4 % критичною. Жителі сходу і півдня вважають ситуацію більш напруженою, ніж опитувані з центру та особливо заходу.

За останні чотири місяці значно зросла важливість безпеки життєдіяльності для респондентів (52 %) та захисту від терористичних і військових загроз (52 %) – ці два фактори очолюють рейтинг важливих складових у сфері особистої безпеки.

Важливим у цьому контексті є соціальний захист для 20 % респондентів, захист від корупції та контрабанди – для 18 %, охорона здоров’я – для 17 %, захист прав людини – для 13 %, навколишнього середовища – для 5 %.

Право на пересування найважливіше для 14 %, судовий захист – 13 %, на освіту – 11 %, на безпечне довкілля – 8 %, свободу віросповідання – 7 %, на підприємницьку діяльність – 6 %.

Серед ключових прав, гарантованих Конституцією України, сьогодні найважливішим для учасників опитування є право на захист свого життя (58 %). Найбільше значення має свобода слова для 32 %, право на особисту недоторканність – для 30 %, право на працю – для 27 %, право на соціальний захист – для 25 %, право власності для 21 %.

Понад 90 % опитуваних погоджуються з твердженням, що свобода є однією з головних цінностей українців.

Половина респондентів вважає, що до приїзду поліції здатні захистити себе особисто у разі раптової загрози життю, здоров’ю чи майну. Друга половина має протилежну думку.

Чоловіки, молоді респонденти та ті, хто володіє вогнепальною зброєю, вважають себе більш здатними до самозахисту.

Респонденти більше турбуються про безпеку своїх близьких (91 %), ніж про власну безпеку (63 %). Жінки, жителі півдня та сходу, опитувані з місць бойових дій чи окупації більше хвилюються про власну безпеку.

Читайте також:

Опитування було проведено 16 травня 2022 року. У ньому взяли участь 1000 українців віком від 18 років у всіх регіонах, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Похибка репрезентативності дослідження з довірчим рівнем 0,95: не більше 3,5%. Опитування проведене на замовлення громадської ініціативи «Український арсенал свободи».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button