Блог Себастьяна Тегзи

Свобода совісті

Мені не подобається, коли мене «спасають» люди. Я люблю, коли мене спасає Бог. І річ не в тому, що я не бажаю чути від інших незручну правду про себе. З цим якраз проблем немає.
Часом мені здається, що я занадто сильно в неї вслухаюсь. Тепер же мені йдеться про інше. Я знову і знову переконуюсь, наскільки це важливо – довірити Богові не тільки свій власний шлях, але й шлях іншої людини. І не ставати паном над чужим сумлінням і не судити його своїм суб’єктивним мірилом.

Святий Павло дає чудовий приклад такої довіри. В Посланні до Филип’ян він пише: «А коли ви де в чому думаєте інакше, то Бог і в цьому просвітлить вас». (Фил.3:15) Це вражає, тому що перед цим він говорив про дуже важливі речі. Про те, що слід берегтися фальшивих учителів і про праведність від Бога – від віри. Здається, тут потрібно було йому натиснути, проявити принциповість і навіть погрозити. Але він демонструє зовсім іншу духовну культуру. Він довіряє шлях филип’ян Богу. Хто досконалий, – каже він – нехай думає, як я, але якщо ви думаєте інакше, то Бог і це вам відкриє. Це дуже вражає. І такого так часто бракує в нашій релігійній культурі.

Ніхто з нас не є паном над сумлінням свого ближнього. Ні церква, ні держава, ні будь-яка інше створіння. Тільки Бог. Тільки Він може непомильно судити людину. Ми ж можемо тільки підказати, звернути увагу, дати пораду. Адже ми можемо помилятись. Тому настільки важливо говорити ближньому зауваження зі смиренням. Не як Бог, а як смертна людина. В наших словах повинно чітко і ясно відчуватись, що ми не ставимо себе на місце Бога і не беремо на себе роль пана. Нам ніколи не слід забувати, що совість може бути в полоні тільки Божого Слова.
Одне слово, я знову й знову переконуюсь, наскільки це важливо – довірити Богові не тільки свій власний шлях, але й шлях іншої людини. І не ставати паном над чужим сумлінням і не судити його своїм суб’єктивним мірилом.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button