Новини археологіїХристиянські новини

Знайдено беззаперечні докази існування Біблійної Скинії

Археологи з Ізраїлю натрапили на підказки, які з великою точністю відкривають місце, де знаходилась Скинія в Ізраїлі. Саме ця стародавня споруда, згідно з тогочасними віруваннями, була оселею, в якій жив Господь на Землі.

Про це повідомляє www.slovoproslovo.info з посиланням на видання Express.

Скинія
Внутрішня будова Скинії. На передньому плані святилище, а за ним за завісою Святе Святих.

В Біблії неодноразово згадується переносний шатер (Скинія), який ізраїльський народ носив за собою по пустелі. Слово «скинія» утворилося від єврейського «жити», що говорить про те, що в ній живе Бог. В Біблії написано, що Господь подарував Мойсеєві Скинію, у якій є найпотаємніше святилище. Також з окремих уривків ми можемо дізнатися, що святилище було сховане за завісами, які тримались на чотирьох стовпах. Це місце євреї називали Святе Святих. Перед Святим Святих знаходилося святилище. У ньому знаходились менора, стіл, золотий світильник та золотий вівтар. Історики вважають, що цю Скинію зруйнували филистимляни в 1050 р. до н. е. Професор Біблійного коледжу Шасті та аспірантури Каліфорнії Том Мейєр повідомляє, що вчені знайшли свідчення про географічне місце Скинії в Ізраїлі. Воно було в місті Шило на сучасному Західному березі.

Хоча знахідки дуже непевні, професор гадає, що вони сходяться з іншими артефактами. Том Мейєр розповідає: «Археологи знайшли низку свідчень, що правдиво відтворюють місце, де ізраїльський Бог жив на Землі. Шило знаходилось в самому центрі тодішнього Ізраїлю, після підкорення Ханаану в 1400 р. до н. е. було його столицею. Це був центр політики, релігії й культури. Тож не дивно, що саме тут споруджено Скинію, і саме тут знаходився Ковчег Завіту, перед тим як його в часи Соломона внесли в Єрусалимський храм».

Біблія говорить, що Скинія знаходилась в Шило 369 років, від часів життя Ісуса Навина і до часів, коли помер Іллій Первосвященник і филистимляни захопили Ковчег.

Читайте також:

Через те, що Скинія була переносною будовою (великий намет), марно сподіватися знайти фундамент її в Шило. Замість цього археологи натрапили на рівну прямокутну ділянку в скелях на півночі гір, біля верхів’я гір Шило.

«Це місце історикам знайоме як «плато Скинії», воно достатньо велике, щоб тут розташувалось внутрішнє подвір’я Скинії. Знахідка цього плато дуже добре збігається з іншими підказками. Це дає нам впевненість, що це саме тут була Скінія приблизно 3400 років тому, на етапі формування ізраїльської нації», – сказав пан Мейєр.

В наш час всі охочі можуть особисто побувати в Шило на місці, де була споруджена Скинія. Місто знаходиться близько 20 миль на північ від Єрусалима, а Скинія була розташована на захищеному пагорбі.

Нині м. Тель-Шило вважається археологічним парком, тут археологи та історики роблять свої відкриття: знаходять ханаанські стіни та мечеті, церкви візантійської епохи.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!