Блог Сергія Головіна

Світло у світі

У світогляді, побудованому на вірі в Бога, гідне місце знаходять і природознавство, і філософія, і історія, і етика, і всі інші сфери людського знання. У своїй роботі «Чи поетичне богослов’я?» Клайв Льюїс так описує світоглядну трансформацію загального одкровення під впливом особливого одкровення: «У школі мене привчили обґрунтовувати своє розв’язання задачі. Ось – моє обґрунтування або доказ вірності християнського розв’язання космологічної задачі.

Я можу зіткнутися з тими чи іншими труднощами, коли намагаюся узгодити християнське богослов’я з окремими приватними висновками, що випливають із космологічного міфу, породженого наукою. Але це не заважає мені сприймати науку в усій її повноті… З іншого боку, приймаючи наукову космологію, я не в змозі вмістити в неї не тільки християнство, а й саму науку як таку…

Подібним чином я відрізняю сон від неспання. Не сплячи, я певною мірою можу досліджувати й аналізувати свої сновидіння. Але я не в змозі вмістити свій досвід неспання в нічний кошмар. Я визнаю світ неспання більш реальним, оскільки він охоплює й світ сну; в той час, як світ сну – менш реальний, оскільки він не вміщає в себе світ неспання.

Саме тому я впевнений, що, змінивши наукову точку зору на богословську, я прийшов до тями від сну. В християнське богослов’я вписуються і наука, і мистецтво, і моральність і релігійність. В наукову ж точку зору не вписується ні одна з цих сфер, навіть – сама наука. Я сповідую християнство, так само як те, що сонце зійшло: не тільки тому, що бачу його, а й тому що, завдяки йому, я бачу все інше».

«У Твоїм світлі побачимо світло», – проголошує автор псалму Давид (Псалми 35:10). Саме віра в Бога дозволяє найкращим чином пояснити світ, в якому ми живемо. Світло Божественного одкровення являє нам не тільки світ у всій його повноті, але також і наше місце в ньому – наше походження, нашу сутність, наше призначення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button