Світ

Китайський уряд посилює репресії через карантин

Керівництво Китаю вжило найрадикальніші заходи для боротьби з коронавірусом. Комуністична партія оголосила про політику «нульового Covid-19», що означає надзвичайні обмеження, навіть при низькому рівні захворюваності. Наразі введена заборона на виїзд з країни, десятки мільйонів людей буквально забарикадовані у своїх будинках.

Джерело: c4u

Повне блокування Шанхаю було продовжено на початку травня. Це означає, що понад 25 мільйонів людей залишаться у своїх домівках на невизначений час і не зможуть покинути свої квартири навіть із засобами захисту, хоча в місті зафіксовано менше ніж 2000 випадків захворюваності. Подібна доля чекає Гонконг. Деякі міста живуть у такому режимі вже шість тижнів.

Обмеження, введені китайським урядом, не мають жодного обґрунтування, а виглядають як випробування на покірність. Минулого тижня вищий політичний орган Комуністичної партії (Постійний комітет Політбюро) пообіцяв «рішуче боротися з будь-якою спробою спотворити, поставити під сумнів або заперечити» її політику.

Все більше китайців не схвалюють політику уряду та протестують проти повної ізоляції, але поліція та спецслужби продовжують блокувати міста. З кожним тижнем збільшується кількість людей, які померли не від коронавірусу, а від домашнього арешту (самогубство, хронічні захворювання тощо).

Така ситуація викликає занепокоєння китайських юристів, які прямо називають надзвичайні заходи юридичною катастрофою, оскільки обмеження є незаконними. Юридичні асоціації опублікували відкриті листи, в яких стверджують, що «заходи запобігання пандемії мають бути збалансовані із захистом прав і свобод людини», але китайські цензори їх усувають.

Запроваджені ковідні обмеження посилюють інші системні обмеження прав людини в Китаї. Найскладніша ситуація з обмеженнями свобод залишається в Гонконзі. Репресії стають масовими й поширюються на релігійні та освітні заклади міста та неурядові організації, багато з яких закрилися в Гонконзі.

У середу, 11 травня, в Гонконзі влада заарештувала католицького єпископа Джозефа Дзена, якого звинуватили у змові з іноземними силами з метою підтримки протестів 2019 року та захисту громадянських свобод у місті. Приводом до затримання слугував анонс спеціального богослужіння в пам’ять про події на площі Тяньаньмень, однак поминальні служби католики Гонконгу проводили щорічно з 1989 року.

Читайте також: 

Через ковідні обмеження та блокування публічного життя комуністична влада намагається зміцнити свою владу та використовувати пандемію як період політичного затишшя, коли вуличні протести неможливі. Цей час фактично є нагодою приборкати опозицію, але в той самий час серед простих китайців зростає загальне невдоволення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button