СвітХристиянські новини

Стратегія Ради Європи з прав дитини. Насадження гендерної політики

На період 2016 – 2021 року Рада Європи створила документ, який встановлює пріоритети в сфері захисту і дотримання прав дитини, в документі бачимо толерантність до ЛГБТ, насадження гендерної політики у школах та у ЗМІ.
У документі є п’ять пріоритетних напрямів:

  1. Рівні можливості для всіх дітей

Пункт передбачає захист дітей з інвалідністю, сиріт, бідних, мігрантів, ромів та боротьбу з дискримінацією за ознаками статі.

  1. Участь всіх дітей

Другий пункт стверджує, що Рада Європи буде продовжувати залучати дітей і приділяти належну увагу їх поглядам під час розробки, реалізації та оцінки її стандартів щодо дітей, політики та діяльності, з урахуванням вищевказаних принципів.
А ще посилить можливості для участі дітей в шкільних процесах та демократичному управлінні школами.

  1. Життя вільне від насильства для всіх дітей

У третьому пункті йдеться про боротьбу з сексуальною експлуатацією та сексуальним насильством, викоренення тілесних покарань. А також Рада Європи буде продовжувати звертати увагу на проблему насильства в школах.

  1. Правосуддя доброзичливе до всіх дітей

Четвертий пункт про зміну законодавства та політики для імплементації Керівних положень щодо правосуддя дружнього до дитини; Вживання заходів для зменшення кількості дітей позбавлених волі та покращення умов позбавлення волі; Посилення реалізації прав дітей, включаючи визначення найкращих інтересів в контексті сім’ї.

  1. Права дитини в цифровому середовищі

П’ятий пункт про те, що конвенції Ради Європи забезпечують міцну основу для захисту дітей від потенційних ризиків для їх безпеки та конфіденційності в цифровому середовищі.

Гендерна політика

Про гендер в документі згадується мимохідь, окремого пункту йому не присвячено, але ті тези щодо гендеру, які все ж висвітлені, мають великі наслідки та широкі можливості до застосування.
Уже на другій сторінці документу йдеться про боротьбу з дискримінацією за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю:
«…Всі права повинні бути забезпечені без будь-якої дискримінації, незалежно від раси дитини чи її батьків або законного опікуна, … сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, чи іншого положення. Ця стратегія дотримується застосування принципу недискримінації в усіх п’яти пріоритетних областях»
Також згадується «протидія стереотипам у ЗМІ та освіті»:
«Для боротьби з дискримінацією за ознакою статі та промоції рівності між дівчатами і хлопцями, Рада Європи буде продовжувати протидію стереотипам і дискримінації, зокрема в засобах масової інформації і освіті, а також надмірній сексуалізації образів.»
Про межі впровадження такої політики можна лише здогадуватися. Поступово відкриваються можливості до зображення представників ЛГБТ спільноти у мультфільмах, не говорячи уже про насадження терпимості до гендерної різноманітності ще з садочків.
Також у документі бачимо таке:
«На підставі Рекомендації CM / Rec (2010) 5 щодо заходів по боротьбі з дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, Рада Європи буде проводити дослідження з питання становища ЛГБТ і інтерсексуальних дітей щодо реалізації їх прав.»
Поки йдеться лише про «дослідження реалізації прав» – пасивну, здавалося б, дію. Та яка мета і які наслідки таких досліджень?
Загалом, захист прав дитини, покращення умов життя, сприяння якісній освіті, дотриманню прав – важливі і правильні речі. Багато дітей потерпають від насильства в сім’ї, булінгу і з цим потрібно боротися. Однак разом з правильними речами в документі бачимо толерантність до ЛГБТ, насадження гендерної політики у школах та у ЗМІ.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button