РелігіяХристиянські новини

Аборт – це зло: Рада Церков написала звернення про гідність і велич дару людського життя

На офіційному сайті Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) оприлюднено звернення про гідність і велич дару людського життя. Релігійні діячі прагнуть стати голосом ненароджених дітей, яких сучасна «культура смерті» прирекла на мовчазну погибель.

Джерело: vrciro.org.ua

Рада церков нагадала, що першою країною у світі, яка легалізувала аборти в 1920 році, була радянська Росія. Згодом цей процес поширився і на інші країни світу, і аборт став вважатися нормою життя.

Тому вчора, 31 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей члени ВРЦіРО звернулися до всіх людей доброї волі хто вірить у єдиного Бога-Творця і завжди стає на захист тих, кого позбавляють голосу в різних соціальних формаціях чи культурах.

Релігійні діячі зауважили, що в Україні аборти стали явищем масовим, повсякденним, доступним. Мільйони дітей убито до народження.

Автори звернення наголосили, що право людини на життя гарантується цілою низкою документів – як міжнародних, так і українських: ст. 3 Загальної декларації прав людини (10.12.1948 р.), ст. 21 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (04.11.1950 р.),  а також ст. 27 Конституції України, яка стверджує: «Кожна людина має невід’ємне право на життя».

Вони зазначили, що ті, хто причетний до абортів, стають убивцями. При цьому часто наслідками аборту стають психічні розлади, які відомі під назвою «постабортний синдром», безпліддя, онкологія, конфлікти й страждання в родині.

Особливо тяжко страждає мама вбитої дитини, яка зазвичай опиняється віч-на-віч зі страшним і нав’язуваним вибором. Тому плекання прородинної політики в державі й підтримка суспільних ініціатив повинні бути проявом турботи про матір та її дитя.

Як повідомила ВРЦіРО з позиції медичної етики аборт є оскверненням та спотворенням високого покликання лікаря, завдання якого – лікувати й рятувати життя людини, а не нищити його прямим втручанням.

У 2010 році у Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Право на заперечення з міркувань совісті при наданні легальної медичної допомоги». Цей документ гарантує кожній особі, лікарю та медичному закладу право на відмову здійснювати аборт на підставі власних заперечень сумління.

Як зазначила Рада Церков, доведеним науковим фактом є те, що, роблячи аборт, жінка вбиває життя, ненароджену дитину, – убиває людину. Аборт – це зло, і наші закони повинні на це вказувати, – пишуть автори звернення.

Вони наголошують, що народившись, дитина ще не усвідомлює факту свого існування та місця у світі. Так само мама і тато, приймаючи самих себе, повинні прийняти власну дитину як дар. Люблячи одне одного і зачинаючи нове життя, вони стають учасниками цього Божого дарування. Беруть участь у божественній любові до дитини, яка має з’явитися на світ.

Також у зверненні релігійні діячі описали певні міфи щодо аборту:

  1. «Моє тіло – моє діло». Справді, кожен може розпоряджатися власним тілом (з моральними й раціональними обмеженнями). Проте дитина до народження, хоч і перебуває в лоні матері, не є її частиною. Доводити це просто безглуздо. Це річ очевидна. Якби дитина була частиною тіла матері, то, як і будь-який орган, відділений від цілого організму, вона б просто зігнила.
  2. «Абортують плід і згусток клітин, а не дитину/людину». Сучасна наука і техніка спростовує цей сповнений невігластва аргумент. Дитина від зачаття має ДНК людини. На той момент, коли жінка дізнається про свою вагітність, дитина вже має вигляд людини, хоч і дуже маленької.
  3. «Людиною вважається народжена особа і захист життя та прав стосується народжених». Це хибне твердження, яке покликається на так зване позитивне право, коли права чи ознаки приписуються шляхом домовленості, своєрідного суспільного договору. Таку аргументацію використовував захист нацистів на Нюрнберзькому процесі, мовляв, знищення «не таких» людей відбувалося за чинним тоді позитивним правом. Вирок базувався не на природному праві: «не убий» і чи є людина «така» не залежить від суспільного договору.
  4. «Аборт – це право» – ще один хибний аргумент, який має на меті сформувати суспільну думку на користь абортів. Проте він розвалюється на очах, якщо аборт назвати справжнім іменем. То чи може бути вбивство правом лише на тій підставі, що хтось здатний і хоче вбивати?
  5. «Аборти все одно робитимуть – тому навіщо забороняти?». У такий самий спосіб можна аргументувати допустимість грабежів, убивств чи інших злочинів. Навіщо їх забороняти, якщо їх все одно вчинятимуть?

Автори звернення зазначили, що статеве співжиття, відірване від подружньої любові та відкритості до народження нового життя, є безвідповідальним, а жертвою, що оплачує гріхи, стає невинне дитя, яке проситься, щоб його прийняли як дар.

У висновку ВРЦіРО наголосила, що сім’я – базова клітина суспільства. Що більше дітей, то більше економічних суб’єктів, які сприяють розбудові держави та її економіки через виробництво і споживання вироблених благ та сплату податків.

Вони підкреслили, що приймати життя – це приймати того, хто є Автором і Творцем життя. Рада Церков закликала обирати життя і процвітання, а не смерть і занепад!

Читайте також:

Звернення можна прочитати детальніше за посиланням.

Нагадаємо, що відтепер у Південній Кароліні (США) запроваджений законопроєкт, який забороняє аборти, якщо у дитини б’ється серце. У випадку здійснення аборту, жінку можуть звинуватити в кримінальному злочині й виписати штраф у розмірі 10 000 доларів, а також ув’язнити до 2 років.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button