Політика

«Стояв біля джерел сучасної української державності»: перший Президент України Леонід Кравчук помер

10 травня о 17:00 помер перший Президент України Леонід Кравчук у віці 89 років. Останнім часом він боровся з важкою хворобою.

Джерело: zn.ua з посиланням на ukranews.com

У червні 2021 року Леонід Кравчук переніс операцію на серце. В липні того ж року стало відомо, що він вже місяць перебуває у реанімації.

10 січня 2022 року перший Президент України відзначив 88-річчя.

Однак через 4 місяці, 10 травня поточного року, він помер.

Спочатку про це повідомило «Українським Новинам» джерело з родинного кола.

Депутат та колишній глава ВР Дмитро Разумков також підтвердив інформацію про смерть, написавши: «Пішов із життя Леонід Кравчук – перший президент України, перший голова Верховної Ради та діяч, який стояв біля [джерел] сучасної української державності».

Зазначається, що під керівництвом Кравчука 24 серпня 1991 року парламент проголосив незалежність України. У грудні того ж року його обрали Президентом. У 1994 році він мирно передав владу Леоніду Кучмі після результатів виборів. Після цього довгий час Кравчук був депутатом Верховної Ради.

Редакція «Слово про Слово» щиро співчуває рідним та друзям першого Президента України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Колишній керівник ідеологічно-пропагандистських структур Компартії України, Леонід КРАВЧУК, тим не менше, на початку 90-х рр. – під впливом тодішніх потужних вітрів політичних перемін, а особливо на тлі відомих подій серпня 1991 р. – зміг прагматично-правильно оцінити ту ситуацію й активно підтримав проголошення (а точніше – відновлення) державної незалежності України. Й, при цьому, геть розпрощався зі своїм компартійним минулим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button