УкраїнаХристиянські новини

Чого очікувати від Нормандської зустрічі для України?

Сьогодні в Парижі на зустрічі в нормандському форматі вирішуються дуже важливі для України та світу питання. І хоча це далеко не перша така зустріч, проте зі зміною деяких лідерів держав можуть з’явитися нові акценти і нові виклики для України.
Напередодні відбулися масові маніфестації по різних регіонах України. Тисячі людей зібралися на Майдані з вимогою до президента не йти на поступки перед Російською Федерацією, не допустити зміни зовнішньополітичного вектора чи унітарності України, не проводити вибори на Донбасі, доки не будуть виведені російські війська.

Важливість зустрічі у нормандському форматі відзначили і релігійні лідери України. Так, за ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за участі Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України сьогодні відбувся захід “Благословення України”. Релігійні лідери помолилися за нашу державу та попросили в Бога благословіння на перемовини та для військових капеланів, що служать на лінії фронту.
Про результати перемовин у Парижі ми дізнаємося вже сьогодні увечері. Без перебільшення, подібний діалог очільників держав несе глобальні наслідки, проте наскільки конструктивними вони будуть для України та чи не стануть загрозою нашим національним інтересам?
Занепокоєння, насамперед, викликає позиція деяких політиків стосовно ролі Заходу в міжнародних процесах. Так, учора генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що НАТО не вважає Росію ворогом, хоча й засуджує російську агресію проти України. “Ми завжди намагаємося покращити відносини. Ми не ділимо світ на ворогів і друзів”- додав він. Заява Столтенберґа має стривожити українців, бо свідчить про фактичний відхід від позицій попередніх років, коли в НАТО не боялися говорити про Російську Федерацію як загрозу Заходу.
Раніше і президент Франції Емануель Макрон відзначився скандальною заявою про справжнього ворога НАТО: “Іноді я чую, як дехто каже, що це Росія чи Китай — наш ворог. Чи є метою Атлантичного альянсу ідентифікувати одного або іншого як наших ворогів? Я так не думаю. Наш спільний ворог в Північноатлантичному союзі – це тероризм, який вразив наші країни”.

Здавалося б дуже конструктивно і дипломатично стосовно Росії. Однак хіба таке НАТО має справжній вплив? Хіба такі заяви допомогли Альянсу свого часу розбити “залізну завісу”? З одного боку, це питання якості політичних еліт, а з іншого — глибокої кризи, яку переживає Захід вже багато років. НАТО, Європейський Союз, держави, що входять до так званого “вільного світу” сьогодні, на жаль, демонструють неготовність відстоювати свободу так, як це було ще 30 років тому.

Джерело: Християни для України

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

4 Коментарів

 1. “Напередодні відбулися масові маніфестації по різних регіонах України. Тисячі людей зібралися на Майдані з вимогою до президента не йти на поступки перед Російською Федерацією, не допустити зміни зовнішньополітичного вектора чи унітарності України, не проводити вибори на Донбасі, доки не будуть виведені російські війська.”
  Так, дійсно: все це, безперечно, досить серйозні і надважливі “вимоги”.
  Разом з тим: а ХТО і ЩО стоїть за тими “масовими маніфестаціями”?!
  Так видається, що – у зв’язку з проведенням цього “саміту” – занадто вже багато галасу й шуму, а деколи і просто відверто й запекло-ПРОВОКАТИВНОЇ істерії, було заінспіровано й здійснюється певними політсилами та їхніми лідерами! А надто – п’ятим (екс)президентом і Ко… Бо дуже вже, як кажуть, “хочеться і колеться” знову повернутися їм до (перепрошую) “повноти владного корита” та, відповідно, як і раніше, безперешкодно й безконтрольно отримувати свої захмарні – олігархічно-корупційні надприбутки… :)
  Ну і дехто ще – з того ж числа політичних невдах-пораженців і аутсайдерів та маргіналів – теж вельми гнівно-активно й завзято-“патріотично” долучилися і високо стрибають і піаряться довкіл такої зручної – для них – нагоди і теми. Від відносно “поміркованих” і до відвертих праворадикалів…
  Ну а, з іншого боку, це – (по-своєму) ДОБРЕ і ЗНАКОВО, що така надзвичайно велика суспільно-критична увага в Україні зосередилася й прикута до цієї – дійсно важливої події.
  Тобто чинна влада та особливо її керівництво мають – чітко, ясно та дуже ВІДПОВІДАЛЬНО – розуміти й усвідомлювати: що і як тут та до чого… Й належним чином діяти.
  Або, як мовиться у відомому прислів’ї, “на те і щука, щоби карась не дрімав”… :)
  Ну а щодо наших західних – т. зв. “партнерів” і “союзників”, то, як наголошує Слово Боже, “коня готують на день битви, але перемога – від Господа” (Пр.21:31).
  Себто: активно й послідовно проводячи відповідну й принципову зовнішню політику та особливо – всіляко зміцнюючи наші обороноздатність і військову потугу (в т. ч., зокрема, і шляхом відповідної співпраці з НАТО тощо), водночас наші ОСНОВНІ, ГОЛОВНІ сподівання й уповання тут (як і, до речі, у всьому іншому) маємо МОЛИТОВНО-БЛАГАЛЬНО покладати й довірятися (повністю й абсолютно) на благодать, підтримку й допомогу всемогутнього, премудрого і милостивого Господа!!! :)

 2. Так, нинішня – секулярно-ліволіберальна владна Зе-команда – це, скоріш за все, “тимчасово-перехідна” влада в незалежній Україні. З усіма тими (можливими) позитивами і водночас – складнощами і неоднозначностями, що з цього логічно випливають і слідують.
  Разом з тим Божий Промисел не для того посприяв і допустив у 2019 р. цю зміну (відносне “перезавантаження”) владних команд і структур в нашій державі, щоби знову геть повертати той певний – визначений і благословенний Ним – так, досить непростий, суперечливий і нелегкий – розвиток (поступ) України на старі і всуціль безперспективні (дотеперішні) “круги своя”.
  Мало того. Він, цей Божий Промисел, навіть означив і явив деякі цікаві “знамення і знаки часу” на підтвердження Своїх відповідних – і вельми благословенних і благодатних – намірів і планів щодо цього. І які, до того ж, (ці “знамення і знаки часу”) цілковито і повністю “вписуються” і логічно доповнюють саме те, що Господнє Провидіння вже раніше об’явило й задекларувало щодо подальшої долі і місії України та її християнства у світі. І, зокрема, у з’явленні і “падінні” над українським Поліссям апокаліптичної “великої зірки, що палала подібно до світильника”, а “ім’я цієї зірки – “полин”” (Одкр.8:10,11).
  Причому, сталося це якраз в ніч на ЛАЗАРЕВУ СУБОТУ – напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим: 26 квітня 1986 р. І який, до того ж (цей шабат), тогоріч збігся з початком (першим днем) старозавітньої Пасхи:
  https://kyrios.org.ua/spirituality/svyato/8603-28-kvitnja-vhid-gospodnij-v-erusalim-svjatih-apostoliv-aristarha-puda-i-trofima.html

 3. Р. S. За наведеним нижче посиланням можна ознайомитися з досить цікавим ПРОРОЦТВОМ, яке стосується, судячи з усього, вже вельми недалекого майбуття України.
  Коротше кажучи, ось тут детально описується це пророцтво:
  https://www.imbf.org/prorochestva/charli-shamp-prorocheskoe-slovo-dlya-naroda-ukrainy.html
  І як виглядає, ця – описана й очолювана богонатхненною жінкою-християнкою (в дусі Іаїлі з біблійної книги Суддів) – грядуща влада, що, згідно цього пророцтва, має прийти, буквально через кілька років прямо заступить цю нинішню – секулярно-ліволіберальну Зе-політкоманду “слуг народу”.

 4. Р. Р. S. Ну і що ж: ця “нормандська зустріч” – як, власне, і слід було очікувати – завершилася: тобто практично майже НІЧИМ… Причому, ніхто тут і ніяк не “капітулював” і жодних “червоних ліній” не перейшов…
  А що ж далі?!
  А далі, а особливо нам, християнам, варто і слід очікувати якраз ТОГО, про що – і саме в цьому контексті – каже і наголошує пророче Слово Боже. Й, зокрема, відповідні (і досить детально описані) тексти з книги пророка Єзекіїля і Одкровення св. Іоана Богослова.
  Так що, вочевидь, є ІЩЕ одна – і доволі серйозна й важлива – причина і аргумент на користь уважного, вдумливого й ретельного дослідження Біблії! :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button