Християнські новини

Сьогодні Всесвітній день дітей, які відійшли під час вагітності чи після народження

Ввечері, 15 жовтня, щороку по цілому світі згадуються діти, які відійшли від нас під час вагітності або в перші місяці після народження.
Це день, в якому можна згадати наших дітей і відзначити їхні короткі життя, проголосити їхні імена і поділитися їхніми історіями. Історіями, які зазвичай ніхто не хоче чути, імена, які часто забуваються у мовчанні. Це не є зустріч сліз і розчарування, навіть більше, це зустріч емоцій і спогадів, які стоять посередині: між тим важким, що минуло і майбутнім, яке можна будувати.
Кількість невиношених дітей в Україні за різними оцінками складає більше 25% від загальної кількості всіх вагітностей. Смертність серед немовлят в Україні десь у 2-2,5 раза вище аналогічного показника по Європі. Це — дуже багато. Сьогодні Всесвітній день дітей, які відійшли під час вагітності чи після народження

Але цю проблему в нашому суспільстві воліють не помічати, хоч вона залишає свої шрами на тисячах родин щороку. Про духовну чи психологічну реабілітацію родин, що пережили втрату, взагалі мови не йде.
Всесвітній день дітей, які відійшли від нас під час вагітності чи після народження, гарний привід звернути увагу на цю болючу проблему, та направити свої зусилля на допомогу та служіння сім’ям, які пережили такий досвід, люди у такі моменти як ніколи потребують потіхи та надії.

З 1988 року у багатьох країнах світу (Англія, США, Австралія, Норвегія, Італія та інші) був встановлений Міжнародний день обізнаності про смерть дитини під час вагітності або після народження. Цей день припадає на 15 жовтня і відзначається щороку чисельними місцевими ініціативами.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button