Home»Новини»Сьогодні відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертви нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова Верховної Ради від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття ООНівського документа.

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.

Голокост з грецької перекладається як “всеспалення” й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона – на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні.

Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

Джерело: risu.org.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Завантажити реквізити

 

Попередня Стаття

Звернення Духовної Ради християнських Церков та організацій м. Кам’янця-Подільського з нагоди початку Всесвітнього Року Біблії

Наступна Стаття

Нова загроза сім'ї: ігроманія в кожну родину! Депутати "ЗА"

1 Прокоментуйте

 1. Лев
  27.01.2020 в 19:46 — Відповіcти

  “У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.”
  Одначе подібне ОТОТОЖНЕННЯ осіб з “нетрадиційною сексорієнтацією”, тобто різних збоченців-содомитів – навіть якщо вони і справді були ув’язнені і не повернулися з нацистських концтаборів – з дійсними жертвами Голокосту є НЕПРИПУСТИМИМ.
  Мало того. Воно, по суті, є КОЩУНСТВОМ і НАРУГОЮ над пам’яттю мільйонів загиблих від рук нацистських катів-бузувірів та їхніх спідручних-колаборантів!
  І тут нічого не міняє той факт, що, мабуть, хтось там – в якихось своїх офіційних документах – “протягує” таке наскрізь блюзнірське й огидне ототожнення…
  Коротше кажучи. Я наполегливо прошу й пропоную (якщо не сказати, ВИМАГАЮ) від редакції газети “Слово про Слово” негайно опублікувати відповідне СПРОСТУВАННЯ і ВИБАЧИТИСЯ перед нащадками і родичами правдивих жертв нацистського Голокосту!!!

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *