Світ

Сьогодні у Великобританії відбувся похорон королеви Єлизавети II

Сьогодні близько мільйона людей вишикувалися на вулицях Лондона на державних похоронах королеви Єлизавети II. П’ятсот глав держав зібралися з усього світу. Похорон, ймовірно, стане найпопулярнішою трансляцією за весь час у світі з 4,1 мільярдами глядачів.

Джерело: nv.ua

Ключова частина церемонії − відспівування королеви − відбулася у Вестмінстерському абатстві. Сюди було запрошено близько 2 тис. осіб. Були присутні члени королівської родини, британські високопосадовці й глави держав з усього світу, включно з президентом США Джо Байденом.

Тіло королеви Єлизавети II, яка правила Британією рекордні 70 років, віддадуть землі на території Віндзорського замку, у меморіальній каплиці короля Георга VI. Тут поховані її батьки (король Георг VI та його дружина Єлизавета) та сестра (принцеса Маргарет), тут перепоховають і чоловіка королеви — принца Філіпа, герцога Единбурзького.

Єлизавета II померла на 97-му році життя 8 вересня, після чого новим королем став Чарльз ІІІ, її старший син. За минулий тиждень попрощатися з монархом могли мешканці різних частин Великої Британії. Королева померла в шотландському замку Балморал, а 12 вересня труна з її тілом була розміщена в Холірудському палаці Единбурга − офіційній резиденції монарха в столиці Шотландії, де з Єлизаветою II могли попрощатися всі охочі.

13 вересня труну доставили до Букінгемського палацу, а ввечері 14 вересня — до Вестмінстерського палацу. Там протягом чотирьох повних днів, починаючи з 15 вересня, попрощатися з королевою цілодобово могли тисячі пересічних британців. Величезні черги охочих вшанувати монарха розтяглися на кілометри, час очікування в них сягав 16−24 годин.

У почесній варті біля труни як в Единбурзі, так і в Лондоні взяли участь діти Єлизавети II: король Чарльз III, принцеса Анна, принц Ендрю і принц Едвард.

Сьогоднішній день оголошено у Британії державним вихідним. Похорони королеви 19 вересня організовано так (виділений час подій, які вже відбулися):

  • о 06:30 (08:30 за київським часом) завершилася публічна частина прощання з королевою;
  • о 10:44 (12:44 за київським часом) траурна процесія вирушила з Вестмінстерського палацу до Вестмінстерського абатства
  • об 11:00 (13:00 за київським часом) розпочалася церемонія відспівування королеви
  • близько 12:00 (14:00 за Києвом) завершилася траурна служба, наприкінці її вся Велика Британія замовкла та спинилася у двохвилинному мовчанні
  • з 12:00 до 13:00 (14:00 — 15:00 за київським часом) відбулася хода з труною королеви до Арки Веллінгтона на розі Гайд-парку, потім труну перемістили на державний катафалк, звідки вона вирушила у Віндзор;
  • з 15:06 до 15:52 (17:06−17:52 за київським часом) у Віндзорському замку, куди доправлять тіло Єлизавети II, відбудеться нова хода: король Чарльз III, королева-консорт Камілла та інші члени королівської родини приєднаються до процесії, яка має доставити труну до каплиці Святого Георгія
  • о 16:00 (18:00 за Києвом) тут відбудеться ще одна поминальна служба, більш камерна, аніж церемонія у Лондоні (очікується присутність 800 осіб) — це будуть вже не високі закордонні гості, але люди, які знали королеву краще за інших, включаючи її особистий персонал та працівників її маєтків;
  • потім близько 19:30 за київським часом тіло королеви віддадуть землі в меморіальній каплиці короля Георга VI, будуть присутні лише члени королівської родини. «Королева буде похована разом із герцогом Единбурзьким», − нагадує офіційний сайт королівської сім’ї про бажання Єлизавети II возз’єднатися з чоловіком після смерті. Раніше принц Філіп був похований в королівському склепі каплиці Святого Георгія, до якої в 1960-ті роки було добудовано каплицю Георга VI.

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button