Варто замислитись

Слово сталося тілом…

Той із нас, хто виріс у традиціях неформальної чи домашньої молитви, навряд чи оцінить ті зміни у ставленні людини до божества, які приніс євреям Ісус. Індійці приносять жертви в храмі. Схилені на коліна мусульмани кланяються так низько, що торкаються лобами землі. У більшості релігійних традицій страх – дійсно превалююча емоція під час навернення людини до Бога. Безумовно, у євреїв страх був нерозривно пов’язаний з поклонінням.

Палаючий кущ Мойсея, розпечене вугілля Ісаї, неземні видіння Єзекіїля – мужа, «удостоєного» прямого спілкування з Богом, який думав, що піде або обпаленим, або ж наполовину скаліченим, як Яків. Це були Божі обранці. Діти євреїв також чули історії про святу гору в пустелі, яка ставала фатальною для кожного, хто доторкався до неї. Вони знали: якщо ви неправильно поводитеся з ковчегом заповіту, то загинете; неналежно увійдете у святе святих – не вийдете звідти живими.

Для тих, хто відгороджував у храмі вівтар для Бога і уникав проказувати вголос Його Ім’я, з’явлення Бога у вигляді немовляти в яслах виглядало більш ніж дивно. Навряд чи можна уявити собі щось менш священне, ніж новонароджений, якого сповили, ручки й ніжки притиснувши до тіла. В Ісусі Бог знайшов спосіб налагодити з людиною контакт, який би не викликав у неї страху.

Я глибше зрозумів сенс втілення, коли придбав акваріум з морськими рибами. Утримувати такий акваріум, як я зрозумів, справа не з легких. Мені навіть довелося завести невелику хімічну лабораторію, щоби слідкувати за вмістом нітратів та аміаку. Я домішував у воду стільки вітамінів, антибіотиків, різних добавок та ферментів, що можна було змусити рости й каміння. Я фільтрував воду через скловату і деревне вугілля, а потім опромінював її ультрафіолетом. Ви можете подумати, що за всю затрачену на це енергію мої рибки, щонайменше, мали би бути мені вдячними. Та ба. Щоразу, коли моя тінь падала на акваріум, вони ховалися в найближчу мушлю. Єдиною емоцією, яку вони проявляли стосовно мене, був страх. Хоча я підіймаю кришку і даю їм їжу тричі на день, вони ставляться до кожного мого візиту як до безсумнівного наміру їх помучити. Я не міг переконати їх у щирості своїх намірів. Для своїх рибок я був божеством. Я був надто великим для них, мої дії були для них неосяжними. Моє милосердя вони розглядали як жорстокість, мої спроби зберегти їх здоров’я – як шкоду. Я почав розуміти, що для того, щоб змінити їхнє сприйняття, мені потрібна певна форма втілення. Мені довелося б стати рибою і говорити з ними зрозумілою для них мовою.

Більше про Слово сталося тілом:

Людину, яка стає рибою, неможливо порівняти з Богом, Який стає Немовлям. Та все ж, відповідно до Євангелія, саме це й сталося у Віфлеємі. Бог, Який створив світ, набув форми всередині нього, подібно до того, як художник може зобразити себе на картині чи драматург отримати роль у власній п’єсі. Бог написав сценарій, у якому використав реальних людей на сторінках реальної історії. Слово сталося тілом…

Філіпп Янсі

Схожі статті
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button