Секта і сектанти, як не помилитися

Сьогодні багато людей в нашій країні використовують слово «секта» для позначення будь-якої церкви, крім православної. Це в корені невірно. Розберемося чому.
Для початку подивимося, що таке православ’я
⠀
Православ’я – один з трьох головних напрямків в християнстві (поряд з католицизмом і протестантизмом).
⠀
Більшість досліджень відзначають, що християнство сповідують 33% населення Землі.
⠀
Трохи більша частина всіх християн (понад 1,2 млрд) зараховують себе до католицизму.
⠀
Другим (по числу віруючих) напрямком християнства є протестантизм. В цей час у світі налічується бл. 800 млн протестантів.
⠀
Третій великий напрям всередині християнства умовно об’єднує віруючих православних і давньосхідних церков: їх близько 287 млн. осіб.
⠀
Секта – поняття (термін), яке використовується для позначення релігійної групи, що відокремилася від основного напрямку і яка протистоїть йому, або вказівка на організовану традицію, що має свого засновника й особливе вчення (https://ru.wikipedia.org/wiki/Секта)
⠀
Найбільше словом «секта» люди звикли називати протестантські церкви (євангельські християни, баптисти, адвентисти, п’ятидесятники), які відрізняються від православних обрядами, і зовнішнім і внутрішнім оздобленням церкви. Але це не є критерієм сектантства. Тим більше, якщо врахувати, що число християн-протестантів у світі більш ніж в три рази перевищує число православних.
Також одним з ознак секти є її деструктивний вплив на особистість і свободу людини (примус)сект
⠀
Тому, якщо хтось із ваших знайомих або родичів відвідує незнайому для вас церкву, не варто вважати його сектантом і фанатиком. Поспостерігайте за ним – якщо його життя змінюється на краще, якщо він звільняється від шкідливих звичок, якщо він відноситься до вас з любов’ю, якщо в його житті багато радості – це означає, що не потрібно «рятувати його з секти», тому що саме таким і повинен бути християнин, який засновує свою віру на
Біблії – Божому слові.
Джерело: Протестант