Актуальне

Що робити християнину перед лицем всесвітнього хаосу?

На шостий місяць війни очевидно, що російська військова агресія проти України з елементом геноциду відлунюється по всьому світу. Напруження через недопостачання зернових відчувають країни, де бракує пшениці. Протистояння і військове загострення в Європі між Косово і Сербією, на Близькому Сході між Ізраїлем, Сирією і Палестиною, в Азії між Китаєм і Тайванем. Останнє напруження виглядає штучно викликаним, але як і всі інші є виявленням давніх амбіцій.

Як християнину вірити й реагувати, коли він чує посилення військових чуток, коли спостерігає за світом, який немов на пороховій бочці?

По-перше, потрібно пам’ятати, що «ввесь світ лежить у злі» (1 Івана 5,19). Це означає що найсильніші − ті, котрі обрані, чи ті, котрій захопили владу, видимі й тіньові, виявляючи гордість, неймовірні амбіції на керування світом, будуть захоплювати сусідні країни й вбивати, будуть вчиняти насильство стосовно інших і слабших. Світ лежить в гріху, людське серце зіпсуте за Писанням, і чекати доброго — марні сподівання як вчора, так сьогодні, так і завтра.

По-друге, що б не задумали наймогутніші, які б наміри і сценарії вони не розвивали, суверенний Бог усе використає задля свого плану, бо історія у її фінальній картині іде лише за його планом. Ніщо не може перешкодити Богові здійснити те, що він задумав. І Він володар, і Його воля здійсниться.

По-третє, Господь Бог має свій сценарій і свій час завершення світової історії. Кінець світу відбудеться у час, який визначив Отець. Тому християнину залишається приготувати себе, щоб у будь-який момент зустріти Спасителя Христа. Буремні події сучасної дійсності нагадують нам чекати кращого і досконалого світу у життя в Його Вічному Царстві.

У світлі трьох вищевказаних істин християнину нічого не залишається, як потішати й надихати себе спогляданням Великого і Всевладного Бога, гортаючи сторінки пророків і Євангелій, жити побожним життям у послуху Христу і доброчинності до ближніх, Ісуса представляти людям як Спасителя й орієнтир життя. А ще працювати якісно на роботі, плекати родину і дружбу, опікатися справами Батьківщини, захищаючи її від ворогів зовнішніх і внутрішніх, розбудовуючи для життя, поки не повернеться Господь Ісус.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Микола Романюк

Микола Романюк, 45 років, одружений, троє дітей. Вивчав німецьку в Дрогобичі, богослов’я в Одесі. Викладаю у семінаріях та на семінарах, старший пастор в Ірпінській біблійній церкві. Відчуваю своє покликання у тому, щоб пізнаючи Бога і служіння Його людям, допомагати в цьому іншим.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!