Варто замислитись

Що говорить Біблія про розум?

Розум є важливою частиною всього нашого єства. У Біблії багато разів говориться про важливість нашого розуму і про те, на чому ми повинні зосередити свій розум. Сучасна культура має тенденцію цікавитися вивченням розуму, але не багато людей звертаються до Біблії, щоб дізнатися, що вона говорить з цього приводу. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися, що Біблія говорить про розум, ви знаходитесь в правильному місці.

Розум

Біблія неодноразово говорить нам про важливість правильного налаштування нашого розуму. Апостол Павло говорить нам:

«Думайте тільки про те, що на Небі, а не про те, що на землі» (Колосян 3:2).

З цього уривка Писання ми знаємо, що нам потрібно зосередити свій розум на тому, що вище, а не на речах цього світу. Коли Павло говорить «про те, що на Небі», він говорить нам, що нам потрібно зосередити свій розум на небесних речах і речах Божих, а не на практиках, вченнях і бажаннях цього світу.

Розум є важливою частиною нашого організму. Наш розум − це те, як ми думаємо і, врешті-решт, діємо і поводимося. Якщо наш розум знаходиться в неправильному місці, ми будемо більш схильні до непослуху Богу. Проте, якщо ми зосередимо свій розум на Богові та Його досконалому вченні, ми наповнимо наш розум добром. Зрештою, все, що ми бачимо, чуємо і переживаємо, може вплинути на наш розум. Маючи це на увазі, наш розум може зазнавати сильного впливу речей, які знаходяться поза нашим контролем. Ми можемо почути лайливе слово, яке може заплямувати наш розум, або у нас можуть виникнути злі думки, які заплямують наші серця.

Всюди в Біблії нас заохочують думати про хороше. Думаючи про добрі речі, ми будемо більш схильні мати добрий розум і чисте сумління. Павло ще раз говорить нам:

«Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це! Чого ви від мене й навчилися, і прийняли, і чули та бачили, робіть те! І Бог миру буде з вами!» (Филип’ян 4:8-9).

Схожі статті

Павло закликає нас думати про те, що є правдивим, благородним, правильним, чистим, милим, прекрасним, гідним захоплення і похвали.

Роздумуючи про ці речі, ми в певному сенсі налаштовуємо свій розум на те, що вище. Бог досконалий з усякого погляду, і коли ми думаємо про Нього, атрибути істинного, благородного, правильного, чистого, прекрасного, чудового, гідного захоплення і похвали неодмінно спадають на думку, тому що вони безпосередньо пов’язані з Ним. Роздуми про Бога позитивно впливають на наш розум і сприяють тому, що ми стаємо більш налаштованими на Святого Духа. Коли наш розум налаштований на Бога, ми будемо бачити все під іншим кутом зору, і це допоможе нам краще зрозуміти Божу мету для нас.

Розум і серце

Розум і серце тісно пов’язані між собою. Ісус прямо говорить нам:

«Люби Господа Бога свого всім серцем, усією душею і розумом своїм» (Матвія 22:37).

Як каже нам Господь, ми повинні любити Його всім своїм серцем, душею і розумом. Роздумуючи над цим, Ісус каже нам любити Його всім своїм єством. Він не каже нам любити тільки серцем чи душею; Він каже нам любити Його всім серцем, душею і розумом. Це означає, що ми повинні любити Бога повністю, вільно і на повну силу.

Ми можемо показати Богові, що любимо Його всім серцем, душею і розумом, слухаючись Його і слухаючи Його Слово. Любити Бога − значить слухатися Його. Справжня любов до Бога означає, що ми робимо те, що Він каже. У нашому розумі ми не можемо повністю зізнатися в любові до Бога, якщо ми беремо участь у речах, які приносять Йому біль. Хоча ми всі будемо продовжувати грішити, поки не будемо з Господом, ми не повинні отримувати задоволення від гріха. Кожного разу, коли ми грішимо, Святий Дух буде засуджувати наші серця і розум. Через осуд Святого Духа ми зможемо повернути наші серця і розум на правильний шлях.

Важливо також роздумувати над Божим Словом і Його вченням. Це допоможе нашому розуму краще зосередитися на Господі. У Псалмі 119:15 сказано:

«Про накази Твої розмовлятиму я, і на стежки Твої буду дивитись».

Роздумуючи над Божими шляхами, ми зможемо поглянути на них по-новому. Роздуми означають, що ми витрачаємо час на те, щоб уважно читати Боже Слово, слухати його і дозволяти йому повністю зануритися в нас, щоб ми могли застосовувати його в нашому повсякденному житті. Ми не можемо роздумувати над Божим Словом і очікувати, що воно змінить наші серця і розум, якщо ми не витрачаємо час на уважне читання Слова. Біблія − найважливіша книга, яку ми могли б коли-небудь прочитати, і вона варта нашого часу та енергії.

Зосередження на Богові

Своїм розумом ми можемо робити великі справи, але ми також здатні на велике зло. Зосередженість на Богові й любов до Нього всім серцем, душею і розумом допоможе нам краще служити Йому. Життя в служінні Богу не означає, що ми робимо все, що нам заманеться, і виходимо за рамки дозволеного. Навпаки, жити для Бога і налаштувати свій розум на Нього означає, що ми повністю присвячуємо Йому своє серце, душу і розум.

Наш розум є однією з найглибших частин нашої людської природи. Оскільки розум − це те місце, звідки походять наші думки, судження і рішення, ми повинні переконатися, що ми плекаємо здоровий розум, який перебуває в повній відданості Господу. Істинно люблячи Бога, ми можемо тримати наш розум зосередженим на небесних речах. Павло говорить нам, що важливо берегти наші серця і розум, що робиться через Ісуса Христа (Филип’ян 4:7). Охорона наших сердець і розуму означає, що ми не повинні дозволяти нездоровим речам проникати в наш розум.

Замість того, щоб дозволяти ненависті, злу і гріху панувати в нашому розумі, ми повинні замінити їх Божим Словом. Нам потрібно роздумувати про природу Бога і відпочивати в Його присутності. Крім того, нам потрібно оберігати наші серця і розум від усього, що може забруднити наші думки, наприклад, від неетичних телевізійних шоу, гріховної музики або книг, які можуть збити нас зі шляху істинного.

Подумайте також про компанію, в якій ви перебуваєте. Чи оточуєте ви себе людьми, які промовляють до вашого серця і розуму, чи ви поглинуті тими, хто спокушає вас до гріха або говорить з вами зверхньо? Господь хоче, щоб ми повністю зосередилися і присвятили себе Йому і тільки Йому. Ми не можемо бути повністю віддані Богові в нашому серці і розумі, якщо наші пріоритети лежать деінде.

Читайте також:

Починаючи й закінчуючи свій день, роздумуйте про Бога і Його великі діла. Подумайте про речі, які вам подобаються і викликають у вас посмішку. Наш розум є важливою частиною всього нашого єства, і Бог хоче, щоб ми зберігали його здоровим. Ми можемо зберегти наш розум здоровим, читаючи Слово, роздумуючи над Словом, застосовуючи Слово і зосереджуючись на Бозі. Можливо, ведення щоденника подяки або прохання богобоязливого друга притягнути вас до відповідальності за ваш спосіб мислення − це реальні способи почати. Людський розум здатний на великі речі, але нам потрібно тримати наш розум у правильному місці й повністю присвячувати його Богові.

Автор: Vivian Bricker

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
ibelieve.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button