Домашня » Актуальне » Руйнівні ідеї під маскою християнства

Руйнівні ідеї під маскою християнства

2
Поширень
Pinterest WhatsApp

Ми часто чуємо про необхідність громадської та соціальної активності християн. Однак не завжди ця активність є благом, особливо коли люди, які називають себе християнами, стають поруч із гонителями Христа.

Цікавим прикладом подібного перетворення може слугувати популярний американський проповідник Шейн Клейборн. Він відомий соціальною роботою та допомогою бідним, однак медіа привернули до нього увагу саме через контекст дій проповідника та його політичні погляди.

Він є послідовним критиком республіканців в США, противником правих цінностей американських євангелістів та неодноразово висловлював свою прихильність до демократів, попри їх явну антихристиянську політику. Клейборн називав голову Демократичного національного комітету Тома Переса своїм хорошим другом (хоча Перес є одним із лобістів законів, що обмежують критику ЛГБТ). Показово, що за часів Обами проповідник був одним із релігійних радників президента.

Також йому неодноразово закидали прихильність до анархо-соціалізму, що важко назвати неправдою, адже Шейна Клейборна кілька десятків разів затримувала поліція за громадські збурення в ході численних акцій за “соціальну справедливість”. Він підтримує соціальну (та навіть соціалістичну) повістку демократів, цілком ігноруючи утопічність та страшні наслідки, які принесла ліва економічна доктрина, де вона застосовувалася.

Клейборн є вихідцем із середовища євангелістів, однак вже давно далекий від їх цінностей. Видання The Washington Post називає його “анархістом, що актуалізує християнство”, однак чи християнство це? Ліві лозунги з присмаком епохи хіпі очікувано стали однією з причин конфронтації з іншими євангельськими лідерами, що не поділяють шляху християнства вліво.

З іншого боку, це історія про США – країну, засновану християнами на біблійних цінностях. Традиція громадської активності віруючих там сягає самого коріння держави, а тому деформація політичної направленості деяких християнських лідерів може мати сильний вплив, наприклад, на вибори.

Ні для кого не є секретом, що основна електоральна база республіканців – це християни, які багато років протистоять секуляризації, абортам, гендерній ідеології тощо. Цей зв’язок віри та електоральних вподобань простежується ще з 1960-х. Тому поява в лівому таборі проповідників, що критикують консерватизм і ринкові відносини, відкриває нові двері перед лівими політиками.

Ця історія піднімає низку питань і для нас: хто насправді задає тренди? Чи церква, будучи сіллю, впливає на світ, чи світ, проникаючи в церковне середовище, поступово змінює його? Інтерпретація деяких християнських постулатів (як-от любов до ближнього чи допомога нужденному) не має здійснюватися через призму культурного марксизму, навіть якщо це може принести популярність і привернути увагу людей до церкви.

Хоча ліберальних теологів та послідовників зрощення християнства з соціалізмом в світі достатньо, однак приклад Клейборна є показовим, бо за яскравими гуманістичними лозунгами іде багато молоді. Люди, що слідують за популістичними гаслами рівності результатів, часто не вдаються в деталі ідеологічних протистоянь. Проте більш небезпечним є свідоме прийняття християнами світоглядних трендів цього світу. Захопившись гуманізмом та ліберальною теологією, вони несуть їх в церкву як “новаторство та осучаснення”, що, зазвичай, супроводжується звинуваченням християнської традиції в репресивності та відсталості.

В розпорошеному світі постмодернізму нам завжди важливо дивитися на суть речей. За здавалося б добрими намірами можуть стояти відверто антихристиянські вчення, які дуже часто проникають через підміну понять і маніпуляції, направлені на людські емоції. Епохи можуть змінювати форми й методи християнського служіння, однак віра має залишатися незмінною, як і принципи, що стоять на вічних цінностях.

Джерела: https://www.washingtonpost.com/…/can-this-preachers-progr…/…

                   https://religionnews.com/…/jonathan-wilson-hartgroves-miss…/

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Новий сервіс онлайн-переказів на картки ПриватБанку з платіжної картки VISA будь-якого банку світу. Тепер можна миттєво перерахувати гроші з картки закордонного банку на картку ПриватБанку через веб- або мобільну версію Приват24. При цьому для надіслання переказів не обов’язково бути клієнтом ПриватБанку або реєструватися в Приват24.

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

Попередня Стаття

В Ірпені відбудеться Форум учителів-християн

Наступна Стаття

{:uk}ДНК: ідеальний жорсткий диск{:}{:ru}ДНК: идеальный жесткий диск{:}

1 Прокоментуйте

 1. Лев
  14.01.2020 в 10:59 — Відповіcти

  На превеликий жаль, нині серед деякої частини консервативних християн і, зокрема, в США – і саме євангельських протестантів – спостерігається й інший “крен”. І тут чи не “класичним” прикладом є, наприклад, Франклін (Френк) ҐРЕМ, син знаменитого й усесвітньо відомого – покійного проповідника-євангеліста Біллі ҐРЕМА.
  Так от, пастор Френк, вочевидь, дуже довірливо й некритично “купився” на піар-пропаганду “русского міра”. Й, зокрема, ту її “хвилю”, що активно поширюється через інформканали РПЦ, а також, на жаль, і певної частини російських братів-протестантів.
  І, згідно цих “меседжів”, випливає, що в сучасному світі, мовляв, чи не “єдиним захисником” гнаних християн та християнських, у т. ч. моральних і сімейних, цінностей виступає… РФ. Себто путінський агресивний авторитарно-поліційний режим…
  Й – у цьому контексті – брата у Христі Френка та багатьох його сподвижників і однодумців неначе вразила якась дивна й незрозуміла “сліпота”. Вони, що називається, впритул “не бачать” і не усвідомлюють (чи просто не бажають бачити й усвідомлювати) дуже відомі – конкретні реалії і факти дійсної політики кремлівських можновладців. Як їхньої зовнішньої (в т. ч., скажімо, збройно-гібридної агресії проти України тощо), так і внутрішньої… 🙁
  І тут, до речі, вимальовується, зокрема, отака “цікава” картина (“маслом”). Тобто, як відомо, наразі в РФ – поряд з переслідуваннями “свідків Єгови” – розпочалися нагінки та утиски вже проти, власне, євангельських християн. Наприклад, у них – під різними приводами та суто формальними зачіпками – почали відбирати їхні молитовні будинки. Поки що – деінде в “глибинці” (окремих містах у внутрішніх російських регіонах)… 🙁
  А “цікавим” у цій ситуації є ось що. Чи щось знають вельмишановний пастор Френк та його прихильники-“путінофіли” про все таке, що зараз відбувається в РФ? А якщо знають, то яка їхня на це реакція?
  Хто тут – і це моє звернення, приміром, до редакції “Слово про слово” – в курсі справи і може дати точну й достеменну відповідь на це “цікаве” запитання?!

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *