Креаціонізм

Рослини розповідають нам про стрес


«…і буде плід його на їжу, а його листя на лік».

Книга Пророка Єзекіїля 47:12

При головному або зубному болю багато хто приймає аспірин. Виявляється, багато рослин роблять практично те саме, якщо у них стрес.

Рослини, щоправда, виробляють власну, особливу форму аспірину – метилсаліцилат. Цей процес спостерігали лише у лабораторних умовах, а природі донедавна – жодного разу.

Вчені, які займалися відстеженням рівня забруднення повітря, встановили обладнання біля гаю волоських горіхів у Каліфорнії. Вони хотіли перевірити, які гази виділяють ці дерева. Серед інших вони виявили метилсаліцилат. Вчені вважають, що цей газ може виконувати певну імунну функцію для рослин. Він може також бути сигналом небезпеки для оточуючих рослин. Ці знахідки можуть допомогти фермерам та іншим фахівцям визначити, коли рослини перебувають у стресі через нестачу води, напад комах або хворобу.

До цього відкриття люди, що доглядають рослини, могли визначити, що з рослиною щось не так, коли рослина вже демонструвала очевидні ознаки стресу. Але нова інформація допоможе фахівцям, які працюють із рослинами, набагато раніше застосовувати, наприклад, пестициди.

Бог, який дав нам досконалий світ, де не потрібні були ліки, передбачав, що гріх увійде до цього світу і принесе смерть та хвороби. Але Він – Бог люблячий, тому Він дав нам ліки, щоб ми змогли полегшити наші страждання.

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button