Світ

Росія, США, Україна зустрінуться у Раді Безпеки ООН

У понеділок Рада Безпеки ООН на прохання Сполучених Штатів проведе перше засідання з питання про нарощування Росією військ та загрозливих дій проти України, і очікується, що всі ключові гравці публічно обговорюватимуть можливість російського вторгнення та його глобальні наслідки.

Джерело: cbn

Посол США Лінда Томас-Грінфілд заявила, що дії Росії становлять «явну загрозу міжнародному миру та безпеці і Статуту ООН». Члени Ради «мають чесно вивчити факти та розглянути, що поставлено на карту для України, для Росії, для Європи та для основних зобов’язань та принципів міжнародного порядку у разі подальшого вторгнення Росії в Україну», − сказала вона у четвер, оголошуючи про зустріч.

Заступник посла Росії в ООН Дмитро Полянський гнівно відповів, написавши у Твіттері: «Не можу пригадати іншого випадку, коли член РБ (Ради Безпеки) пропонував обговорити власні необґрунтовані звинувачення та припущення як загрозу міжнародному порядку від когось іншого. Сподіваюся, колеги- члени РБ ООН не підтримають цей явний піар-трюк, який ганьбить репутацію Ради Безпеки ООН»

Реакція Полянського вказує на те, що Росія може розпочати засідання, попросивши провести процедурне голосування щодо того, чи слід його проводити. Щоб заблокувати засідання, Росії потрібна підтримка дев’яти із 15 членів.

Високопосадовець в адміністрації Байдена заявив, що Сполучені Штати підтримують регулярні контакти з членами ради й «впевнені», що для проведення засідання є «більш ніж достатня підтримка».

«Це стосується самої суті ролі Ради Безпеки, − сказав чиновник, виступаючи на умовах анонімності, оскільки він не мав права публічно говорити. − Ця превентивна дипломатія − саме те, чим має займатися Рада, і я думаю, що держави-члени розуміють це».

Накопичення Росією близько 100 000 військовослужбовців біля кордону з Україною викликає все більш рішучі попередження Заходу про те, що Москва має намір вторгнутися. Росія вимагає, щоб НАТО пообіцяла ніколи не допускати вступу України до альянсу, а також припинити розміщення натовської зброї поблизу російських кордонів та повернути свої війська зі Східної Європи. НАТО та США називають ці вимоги нездійсненними.

Якщо засідання відбудеться, Рада спочатку заслухає брифінг високопосадовця ООН, а потім виступи 15 членів Ради, включаючи Росію, США та європейських членів – Францію, Ірландію, Велику Британію та Албанію. Згідно з правилами Ради, Україна також виступить.

Посол Китаю в ООН Чжан Цзюнь, країна якого має тісні зв’язки з Росією, заявив, що Пекін підтримує Москву в протидії проведенню засідання Ради.

«Обидві сторони продемонстрували готовність продовжувати переговори, − сказав він кільком репортерам у п’ятницю. − Нехай вони врегулюють суперечності шляхом діалогу, шляхом переговорів».

Глава Ради безпеки Росії Микола Патрушев у неділю відкинув попередження Заходу про вторгнення.

«Зараз кажуть, що Росія загрожує Україні – це повна нісенітниця, − цитує його державне інформаційне агентство Тасс. − Ми не хочемо війни, і вона нам зовсім не потрібна».

Томас-Грінфілд сказав про США та інших членів ради в неділю в програмі ABC «Цього тижня»: «Ми йдемо в кімнату, готові вислухати їх, але ми не збираємося відволікатися на їхню пропаганду».

Читайте також:

«Це період, коли ми хочемо бачити спокій», − сказала посол Ірландії в ООН Джеральдін Бірн Нейсон, країна якої вступила до ради два роки тому. − Ми хочемо бачити деескалацію, дипломатію та діалог. Це те, за що ми виступаємо у зв’язку з нинішнім збігом обставин».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button