Новини суспільства

Відомого анестезіолога Павла Сільковського відсторонено від роботи

Павла Сільковського, відомого лікаря-анестезіолога, відсторонено від роботи в комунальному підприємстві «Рівненська обласна дитяча лікарня», через відсутність щеплення від Covid-19.

Джерело: vsirazom

Анестезіолог зізнається, що міг отримати сертифікат і без вакцинації, однак він не є затятим противником вакцин. Однак свою позицію він пояснює, як особистий протест системі.

«Переваги вакцинованих – це політика, а не медицина. Безкоштовні щеплення і дуже дорогі тести − це політика, а не медицина. Політика, яка майже не впливає на поширення інфекції, але суттєво впливає на розкол і загострення бойових дій у суспільстві», − сказав лікар.

Павло Сільковський – один із найвідоміших дитячих анестезіологів Рівного. Має 20-річний медичний досвід в Україні та за кордоном. У 2020 та 2021 роках на його сторінку підписалися тисячі користувачів Facebook, а його публікації неодноразово цитувалися багатьма регіональними та національними ЗМІ.

Про свій медичний досвід Павло пише так:

2000 рік – закінчив медичний коледж, диплом з відзнакою.

2007 рік – закінчив Вінницький національний медичний університет, диплом з відзнакою.

2009 рік – успішно закінчив інтернатуру з дитячої анестезіології.

2015 рік – нагороджений почесною грамотою управління ОЗ Рівненської ОДА: за сумлінну працю та високий професіоналізм.

2016 рік – активний учасник ініціативи «пустіть в реанімацію», співавтор тексту Наказу МОЗ України 592 про відкриті реанімації.

2017 рік – лауреат конкурсу «Гордість Рівного».

2018 рік – переможець регіонального відбору на здобуття Ордену Святого Пантелеймона.

2012-2019 рр. – учасник багатьох міжнародних медичних благодійних місій в Гаїті, Африку, Мексику.

2020-2021 рр. – працював з ковідними хворими; захворів і перехворів сам.

Січень 2022 року – попереджений про відсторонення від роботи з 31.01.2022 через відсутність ковідного сертифіката.

Однак лікар знав про ймовірне відсторонення, після грудневого наказу МОЗ №2664, яким розширено кількість професій, де вакцинація проти Covid-19 є обов’язковою. Серед переліку в цьому списку були й медичні працівники закладів різних форм власності. Тоді Сільковський висловив свою позицію щодо вакцинації:

«Ні, я не є категоричним проти щеплень. Нікого не відмовляв і не відмовляю досі. Навпаки, рекомендую щеплюватися, коли це відповідає логіці та здоровому глузду. Сам щеплений відповідно до календаря, як і усі мої п’ятеро дітей. Але я не хотів робити щеплення від Covid, у тому числі тому, що раніше хворів і отримав природний імунітет. Після цього мав контакт із важкими хворими в реанімації, з амбулаторними пацієнтами, які потребували обстеження. І за весь цей час імунітет, слава Богу, не потребував підсилення».

Зараз довідка про природний імунітет Сільковського втратила свою актуальність, адже з моменту одужання пройшло пів року. Таким чином, формальною причиною для звільнення стала відсутність довідки про щеплення у лікаря. Раніше прем’єр-міністр Шмигаль пообіцяв, що вакцинація від Covid-19 в Україні буде добровільною. І тут виникає дисонанс у словах і діях влади.

Сам Павло каже, що міг робити експрес-тести на Covid-19 щоразу перед тим, як вийти на зміну. Але це не влаштовує МОЗ – потрібна довідка про щеплення. Втім, лікар визнає, що міг отримати сертифікат просто так, але не робить цього, щоб показати, що з людьми треба говорити не так, не через примус і неправду.

«Ось уже два роки ми чуємо фразу, яка лунає в наших думках: маски та соціальна дистанція! Весь цей час вчені всього світу доводять, що цього достатньо для захисту від інфекції. Потім до цього списку захисту спробували додати ще один – вакцинацію. Але відразу ж йдуть дослідження, які доводять, що вакциновані люди теж хворіють і також можуть бути носіями інфекції. Тому переваги вакцинованих – це політика, а не медицина. Безкоштовні щеплення та дуже дорогі тести – це політика, а не медицина. Політика, яка майже не впливає на поширення інфекції, але суттєво впливає на розкол і загострення бойових дій у суспільстві».

Сільковський каже, що на деякий час доведеться перекваліфікуватися. Його робота і надалі буде пов’язана з медициною, але де саме і в якому форматі − лікар поки не повідомляє. У коментарях користувачі Facebook підтримують Павла, висловлюють подяку за його роботу та досвід. Також багато юристів пропонують подати в суд і навіть готові вести справу безплатно. Проте анестезіолог не має наміру судитися.

Читайте також: 

В Україні священнослужителі уже можуть вакцинуватися проти COVID-19

За словами Анжели Василевської, резидента Кабміну експертів, Кабінет міністрів і МОЗ вийшли за рамки своїх повноважень. Але всі ці норми діють доти, доки вони не будуть оскаржені в суді. Судовий процес є єдиним законним способом протистояти незаконним діям влади. І якщо ми всі боятимемося, то одного ранку ми прокинемося в зовсім іншій країні.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button