Україна

Резонансна ситуація навколо Держслужби з етнополітики та свободи совісті

Навколо визначення результатів конкурсу на посаду голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті України виникла резонансна ситуація. Лідер перегонів Андрій Юраш, який наразі займає посаду директора Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури і серед інших претендентів бере участь у конкурсі, пройшов усі етапи конкурсу з найвищим балом, випередивши всіх 18 конкурентів, у тому числі колишнього очільника Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова, але на етапі співбесіди (фактично суб’єктивної оцінки оцінювачів) недобрав 0,5 балів і не був недопущений до розгляду його кандидатури в Кабінеті міністрів, повідомляє кореспондент порталу “Релігія в Україні”.

“Більше двох діб мовчав і нічого не писав про ганебну ситуацію, пов‘язану з визначенням результатів конкурсу на посаду голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті, тобто тим, що конкурс фактично було зупининено, аби не допустити мене до наступного етапу — розгляду на Кабінеті Міністрів України”, – пише у Фейсбуці 24 листопада Андрій Юраш. – Мовчав не тому, що боявся! Не тому, що сумнівався! Мовчав, бо не хотів нікому завдавати зайвих клопотів: розумів, що почнеться рух, і сотні людей буде долучено до процесу. Але цей рух почався поза моїм бажанням: з‘явилося вже багато публікацій і сотні постів, в яких задеклароване повне розуміння ситуації і підтримка мене”.

Андрій Юраш представив “мовою цифр” моніторинг конкурсу, з якого випливає, що він пройшов усі три етапи конкурсу з найвищим балом (англійська мова, знання законодавства, ситуативне завдання), випередивши всіх 18 конкурентів, у тому числі колишнього очільника Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова. Проте на 4 етапі – співбесіді – недобрав 0,5 балів і був знятий разом з основним конкурентом з подальшого розгляду кандидатури на Кабінеті міністрів України. Тобто конкурс завершився безрезультатно.

“Вибивання мене на етапі співбесіди — це абсолютно маніпулятивний маневр. Якраз це той етап, де можна було бути впевненим, що обсяг досягнутого і характер ангажованості до процесів навряд чи дозволяв сумніватися в результатах співбесіди. Однак за чиїмсь неадекватним висновком до наступного етапу на Кабінет Міністрів не допущений ні Юраш, ні його вже єдиний на той час конкурент: оскільки «пропустити вперед» цього опонента не було жодних підстав і можливостей, то було вирішено «замочити» обох”, – робить висновок Андрій Юраш.

Він також звертає увагу, що “за таким же сценарієм ситуація розгорталася також і при виборі голови Держагентства з питань кіно: єдина претендентка на цю посаду, яка була допущена до співбесіди, — Юлія Сінькевич, за підсумками співбесіди також була «вибита» з перегонів”. Як пише Юраш, “найвідоміша і безальтернативно авторитетна особа у кіносфері, творець і лідер Одеського кінофестивалю та Української Кіноакадемії «не може очолювати Держкіно»”.

З наведених прикладів випливає, що, попри демонстрацію прозорості конкурсів на державні посади, нова влада фактично виключає можливість зайняти посаду лідерам перегонів.

“Отож, друзі, яка ваша порада: зупинятися, чи йти далі і відстоювати те, що є стратегічним напрямком у розвитку України як толерантної, багатовимірної і справді демократичної, вільної від бюрократичного тиску на всіх рівнях, у тому числі й під час проведення будь-яких конкурсів, Держави?” – запитує читачів Андрій Юраш і залишає для підписів форму – лист президенту України Зеленському В.О., прем’єр-міністру України Гончаруку О.В., міністру культури, молоді та спорту України Бородянському В.В., в якому роз’яснюється ситуація і міститься прохання “скасувати необ’єктивні результати співбесіди і призначити А.В.Юраша Головою Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті”.

Джерело: religion.in.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button