РелігіяХристиянські новини

Питання трансплантації та донорства: відбулася зустріч представників ВРЦіРО і МОЗ

8 квітня 2021 року відбулася онлайн-зустріч представників Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та посадових осіб МОЗ України. Тема зустрічі – «Трансплантація: етичні питання та розвиток для порятунку життя в Україні». Учасники взаємодіятимуть у популяризації донорства, як акту милосердя, яке рятує життя. Повідомляє irs.in.ua.

Під час онлайн-зустрічі релігійні діячі та представники МОЗ обговорили питання трансплантації органів, зокрема дозволу на забір органів для трансплантації, передачі органів від донора до реципієнта, юридичні та процедурні аспекти.

Також йшлося про трансплантацію кісткового мозку, в тому числі наповнення Українського реєстру донорів кісткового мозку та взаємодію зі світовим реєстром.

Окрему увагу учасники онлайн-зустрічі приділили проблематиці констатації смерті людини, а саме – смерті мозку: її медичному розумінню та релігійно-моральним аспектам.

Питання трансплантації та донорства: відбулася зустріч представників ВРЦіРО і МОЗ

Перший заступник МОЗ Ірина Садов’як підкреслила, що донорство і трансплантація є дуже складним процесом, до якого залучені фахівці високого рівня, що дозволяє рятувати життя.

Тому вона вважає, що фейки про «чорних трансплантологів» лише дискредитують донорство, як вельми благородне рішення людини, котра жертвує свій анатомічний матеріал заради порятунку ближнього.

Блаженніший Святослав, голова ВРЦіРО, Глава Української Греко-Католицької Церкви зазначив, що проблематика донорства і трансплантації є не новою для релігійних діячів, які раніше вже озвучили свою позицію щодо цього.

Позиція Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій залишилась незмінною: «Безкорисливе дарування органів цілком можливе: водночас це має бути свідоме й добровільне рішення людини, оскільки лише добровільне рішення є моральним».

За словами Блаженнішого Святослава, церкви мають значні богословські розробки щодо етичних аспектів різних медичних процедур. Зокрема при Українському католицькому університеті функціонує Школа біоетики, яку на робочій зустрічі представив її директор – священик Ігор Бойко.

Читайте також:

Глава УГКЦ висловив готовність ВРЦіРО бути донорами їхніх богословських напрацювань і методичних матеріалів з біоетики, якими можуть скористатися медичні працівники та представники інших конфесій».

Детальніше на сайті irs.in.ua.

Нагадаємо, що під час доопрацювання Закону щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини парламентарі врахували позицію Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо обов’язкової згоди донора на трансплантацію.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!