Новини суспільстваХристиянські новини

Центр громадського здоров'я при МОЗ заохочує неупорядковані сексуальні стосунки

На офіційних сторінках Центру громадського здоров’я МОЗ України рекламують препарат, який нібито захищає від ВІЛ/СНІД. У рекламних повідомленнях зображують передусім чоловіків, які практикують одностатеві та неупорядковані сексуальні стосунки і відносяться до групи ризику із високим рівнем інфікування.
Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (ЦГЗ) проводить масштабну рекламну кампанію лікарського препарату PrEP pre-exposureprophylaxis. Про національну програму доконтактної профілактики ВІЛ було оголошено на офіційному сайті ЦГЗ. Також цей препарат рекламується у формі поліграфічної продукції та у комерційних рекламних повідомленнях у соціальних мережах. Здебільшого в таких матеріалах зображуються інтимні контакти чоловіків гомосексуалістів, у чому є ознаки пропаганди державною установою ризикованих одностатевих сексуальних стосунків у тому числі серед неповнолітніх.

У вказаній публікації на сайті ЦГЗ зазначається, що препарат PrEP є додатковим методом профілактики для осіб із високим ризиком інфікування. До групи ризику відносяться особи, які: перебувають у дискордантних парах (гетеро- чи гомосексуальних); надають сексуальні послуги за винагороду; чоловікам, що практикують секс із чоловіками та мають високий ризик інфікування. Іншими словами препарат орієнтований на тих осіб, які мають гомосексуальні та неупорядковані статеві стосунки.
ЦГЗ повідомив, що Україна є одним із лідерів у впровадженні PrEP серед країн Східної Європи. І це при тому, препарат не забезпечує надійного захисту від ВІЛ-інфекції, а тому ефективність від його використання надзвичайно сумнівна.
Рух «Всі разом!» надіслав офіційне звернення до Міністерства охорони здоров’я із проханням надати протоколи, якими зафіксована ефективність використання препарату PrEP, а також проінформувати про джерело фінансування таких рекламних кампаній. У своєму зверненні Рух рекомендував МОЗу посилювати інформування громадян про необхідність утримуватись від безвідповідальних і ризикованих статевих стосунків, а не заохочувати до них і не рекламувати сумнівні лікарські засоби. Україні не варто становитися майданчиком для експериментів на державному рівні.
«Всі разом!» наголошує, що в усіх своїх діях, рішеннях і концепціях МОЗ та його структурні підрозділи мають виходити з базового принципу: сприяти укріпленню, збереженню та захисту фізичного і психологічного здоров’я українських громадян та українських сімей, що є основою для подальшого існування суспільства і держави.

Джерело: Всі разом

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button