СвітХристиянські новини

Страх і непевність. Що чекає християн в Афганістані?

У неділю, 15 серпня, бойовики Талібану захопили Кабул, фактично підтвердивши повний контроль над Афганістаном. Для таємної підпільної церкви країни повернення правління талібів наповнило багатьох страхом і невпевненістю.

Джерело: persecution.org

«Ми закликаємо людей залишатися у своїх будинках, тому що виходити зараз занадто небезпечно», − сказав організації «Міжнародна християнська турбота» християнський лідер в Афганістані, ім’я якого приховується з міркувань безпеки. Хоча таліби оголосили загальну амністію, цей лідер побоюється, що християни все одно стануть мішенню бійців талібів, які патрулюють вулиці Кабула та інших міст.

Християнська спільнота Афганістану майже виключно складається з навернених в іслам. Деякі оцінюють християнське населення від 10 000 до 12 000, що робить його найбільшою групою релігійних меншин країни. Однак через надзвичайні переслідування християнська спільнота залишається в основному закритою та прихованою від очей громадськості.

Їхній статус навернених робить афганських християн прямою мішенню для переслідувань як екстремістськими групами, так і суспільством загалом. В Афганістані вихід з ісламу вважається надзвичайно ганебним, і навернені можуть зіткнутися з жахливими наслідками.

У багатьох випадках відомі християни повинні тікати з Афганістану або ризикувати загинути.

Згідно з ідеологією талібів, Афганістан є мусульманською країною, і немусульмани повинні залишити Афганістан або прийняти статус людей другого сорту. Християн, які походять із навернених, таліби вважатимуть відступниками та застосовуватимуть найсмертоносніші наслідки шаріату.

«Деякі відомі християни вже отримують загрозливі телефонні дзвінки, – сказав християнський лідер ICC. У цих телефонних дзвінках невідомі люди кажуть: “Ми йдемо за тобою».

Після перемоги талібів в Афганістані не повідомлялося про цільові вбивства християн. Однак християнські провідники побоюються, що це лише питання часу, коли надійдуть повідомлення про вбивства.

«Це буде зроблено в мафіозному стилі, – пояснив християнський лідер. Таліби ніколи не візьмуть на себе відповідальність за вбивства».

За словами цього християнського лідера, життя під час правління талібів вже дуже важке для християн у районах, де таліби тримали владу. Коли таліби беруть під контроль село, вони, як повідомляється, вимагають від усіх домогосподарств ходити до місцевої мечеті молитися п’ять разів на день. Ті, хто не приходить, повинні навести вагому причину пропустити молитву.

У деяких північних районах Афганістану таліби вже застосовують своє суворе тлумачення законів шаріату. Чоловіки повинні відростити бороду, жінки не можуть виходити з дому без супроводу чоловіків, і життя стає все більш небезпечним.

Крім загроз смерті, багато християнських сімей побоюються за безпеку своїх дітей.

 «Багато християн побоюються, що таліби заберуть їхніх дітей, як дівчат, так і хлопчиків, як у Нігерії та Сирії, – пояснив християнський лідер. Дівчат змусять вийти заміж за бійців Талібану, а хлопців змусять стати солдатами. Всіх відправлять у медресе для промивання мізків».

На підтвердження цього занепокоєння християнський лідер поділився письмовою декларацією Комісії з питань культури Ісламського Емірату Афганістан, іншої назви талібів, де заявив про намір одружити дівчат та молодих вдів на бійцях Талібану. У декларації говорилося:

«Для того, щоб викорінити незнання нерелігійності, а також соціальних проблем молоді в цих провінціях в цілому, посадовці Ісламського Еміра наказують усім людям цих провінцій, особливо старійшинам племен, сільським ханам та мулам, мечетям перераховувати молодих людей. Дівчат, якщо їм понад 15 років, і вдів слід передати Культурній комісії Мохахедін Ісламського Емірату у віці до 45 років».

Оскільки всі цивільні рейси з Афганістану скасовані на невизначений термін, а кордони контролюються талібами, багато християн в Афганістані опинилися в небезпечній ситуації. Невпевненість і страх викриття домінують у думках багатьох афганських християн.

Читайте також:

До того, як таліби відвоювали країну, «Open Doors» ставили Афганістан на друге місце у їхньому списку країн, де найбільше переслідують християн. Єдина країна, яка випередила Афганістан, – це Північна Корея. За даними «Open Doors», переслідування в Афганістані «лише трохи менш гнітюче, ніж у Північній Кореї».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button