Світ

Новий звіт Pew Research Center виявляє неочікувані факти про релігійну активність в Китаї

Новий звіт Pew Research Center зробив неочікувані висновки щодо релігійної активності в Китаї, країні, яку зазвичай вважають атеїстичною.

Джерело: christiantoday

Дослідження, проведене Pew Research Center, базується на даних, отриманих від академічних груп та державних релігійних організацій в Китаї. Звіт розглядає не тільки традиційні релігійні практики, але й інші форми духовності, такі як фен-шуй та ритуали вшанування предків.

Згідно звіту, більшість дорослих китайців продовжують дотримуватися духовних практик, хоча лише десята частина офіційно визнає себе прихильниками будь-якої релігії. “Розрив між духовними та релігійними убежденнями часто пояснюється культурною термінологією”, – зазначено у звіті.

Особливу увагу заслуговує той факт, що хоча лише 4% дорослих китайців вважають себе буддистами, більш як чверть дорослого населення практикує запалення благовонь, що часто асоціюється з релігійними ритуалами.

Релігійна політика в Китаї, особливо під президентство Сі Цзіньпіна, є досить жорсткою, особливо проти нетрадиційних релігій. Однак, звіт вказує на те, що китайці все ж таки шукають духовний зміст у своєму житті, що може слугувати свідченням росту християнства та інших релігій в майбутньому.

Читайте також:

Це дослідження демонструє невидиму, але зростаючу роль релігії в Китаї, попри політичний тиск і можливі переслідування. Це дає надію на розширення впливу християнства та інших релігій в найбільшій країні світу.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Китайська традиційна культура жорстока, пихата та примітивна, а пекінська опера – то взагалі не мистецтво, а скрипіння старих дверцят у супроводі струнної какофонії. Дуже невдоволений тим, що сучасне “шинуазері” (китайщина) зараз штучно підноситься різними популістами, як приклад “розвитку”, бо ціна такого “розвитку” – це ваша особистість. Якщо життя простої європейської людини дуже широко зустрічалося у багатьох стародавніх літературних творах Європи, то заможних ханьців взагалі не цікавило, як живуть люди поза межами свого маєтку. Саме ханьський світогляд – є моральним “скелетом” сучасного Китаю. Гірше те, що класична китайська книга пісень – “Ші-цзин”, була наскрізь пронизана плачем народу від нестерпного життя, зумовленого не стільки природними лихами, скільки від спроб заможних городян нажитися на селянах, що потрапили у біду, аж до поки заможні верстви населення не “відібрали” у простого народу цю книгу та не почали наповнювати її лестощами до багатіїв та князів. Тому, якщо КПК рухне, думаю китайці залюбки самі почнуть позбавлятися тої “традиційної” культури азіатського деспотизму, що колись калічив жіночі ступні та тої “ханьської” дегуманизації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button